Depilacja laserowa - Depilacja laserem - Epilacja - Trwałe usuwanie owłosienia - Endomed Toruń

Depilacja laserowa - Depilacja laserem - Epilacja - Trwałe usuwanie owłosienia - Endomed Toruń

Drogie Panie, zapewne każda z Was marzy o przyciągającym i zadbanym ciele. Wertując czasopisma nasz wzrok przykuwają ślicznie opalone modelki, o zgrabnej sylwetce i urokliwym uśmiechu. Nie sądźcie jednak, że dziewczyny z pierwszych stron gazet wyglądają tak na co dzień. Wokół nich zawsze kręci się zespół ludzi retuszujących ich niedoskonałości. W dobie technologii komputerowej nie można obejść się także bez obróbki cyfrowej zdjęć, zatem często to co wprawia nas w kompleksy, jest po prostu nie prawdziwe.

Chcąc czuć się komfortowo we własnej skórze powinnyście zacząć od delikatnych rytuałów pielęgnacyjnych. Racjonalne odżywianie i codzienny ruch (a nie wysiłek!), to pierwsze kroki na drodze do zgrabnego ciałka. Dobrze, że zabiegi ułatwiają nam uzyskanie efektów którymi mogą się poszczycić gwiazdy Hollywood. Jednym z takich zabiegów jest depilacja laserowa, której celem jest usunięcie zbędnego owłosienia. Jeżeli jesteście zainteresowane tym naprawdę nieinwazyjnym zabiegiem, poniżej obalimy często powtarzane mity w temacie trwałej depilacji.

Czy depilacja laserowa boli?

Skądże, depilacja laserem jest zabiegiem w 100% bezbolesnym. Jeśli w takcie depilacji odczuwałaś ból, oznacza to, że personel źle ustawił parametry lasera, lub osoby dokonujące zabiegu nie były odpowiednio przeszkolone. Laser używany w fotoepilacji musi być odpowiednio ustawiony pod względem koloru skóry i poziomu melaniny. Przecież każda z nas jest wyjątkowa.

Jak laser usuwa owłosienie?

Depilacja laserowa, a raczej epilacja laserowa to zabieg opiera się na uszkodzeniu cebulki włosa. Światło urządzenia przenika w głąb włosów przy pomocy pigmentu, czyli melaniny. W taki sposób włos traci wartości odżywcze, przez co przestaje się regenerować, co w rezultacie prowadzi do jego całkowitej utraty. I to raz na zawsze.

Dlaczego należy wziąć udział w kilku sesjach depilacji?

Pełna utrata owłosienia możliwe jest dopiero po kilku sesjach. Najczęściej wykonuje się 5 następujących po sobie zabiegów. Jest to spowodowane cyklem wzrostu każdego włosa. Cykl wzrostu włosa złożony jest z 3 stadiów – wzrostu (anagen), przejścia (katagen) i spoczynku (telogen). Najskuteczniej usuwa się włosy w trakcie 1 fazy, stąd też następne zabiegi wykonuje się w odstępie 4 tygodni, kiedy część włosów osiągnie fazę anagenu.

Jakie są przeciwwskazania dotyczące depilacji laserowej?

Z zabiegu depilacji laserem nie mogą skorzystać kobiety w ciąży i osoby, które chorują na te choroby: bielactwo, łuszczyca, opryszczka, cukrzyca, zakrzepica i owrzodzenie żylakowate. Przed rozpoczęciem zabiegu należy zaprzestać korzystania z solarium (na 5 tygodni przed) i korzystania środków samoopalających (na 2 tygodnie przed). Niewskazane jest także używanie maści zawierających retinol, leczenie antybiotykami, picie napojów ziołowych (szczególnie dziurawca i nagietka) i spożywanie herbat o właściwościach wyszczuplających. Należy również dodać, że na promień lasera odporne są włosy pozbawione melaniny, o jasnym kolorze i siwe, dlatego osobom o takim odcieniu włosów nie poleca się stosowania depilacji laserowej.

Przed zabiegiem, czyli przygotuj się do depilacji laserem

Możesz być pewna, że w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych pracownicy doradzą Ci co do konkretnych metod, jednak zawsze warto jest się przygotować zawczasu. Przed depilacją należy dokładnie umyć swoje ciało. Po kąpieli nie stosuj żadnych preparatów i balsamów pielęgnacyjnych. Skóra nie powinna być niczym natłuszczona, gdyż może to zredukować rezultaty depilacji. Pamiętaj o rezygnacji z wszelkich preparatów i napojów w których składzie znajdują się substancje fotouczulające (retinol, witamina C, dziurawiec i nagietek). Przez poszanowanie tych podstawowych zasad, szybciej osiągniesz wymarzone efekty.

Depilacja laserowa w samych superlatywach

Depilacja laserowa jest metodą zapewniającą trwałe usunięcie owłosienia. Oznacza to, że po przeprowadzeniu całej serii zabiegów na danej partii ciała nie znajdziemy ani jednego włoska. Depilacja laserem jest również, bezbolesna i nie generuje żadnych efektów ubocznych. Pozwala osiągnąć zamierzony rezultat bez naruszenia skóry, nawet w najbardziej wrażliwych miejscach (np.: bikini czy pachy).

Zabiegi medycyny estetycznej, takie jak depilacja laserowa nie tylko odświeżają wygląd naszej skóry, ale gwarantują nam dobre samopoczucie. Laserowe usuwanie owłosienia to również spora oszczędność czasu, gdyż już nigdy więcej nie będziecie musiały korzystać z maszynki do golenia. W poszukiwaniach idealnego gabinetu kosmetycznego, zwróćcie swoją uwagę na Endomed, oferujący profesjonalną metodę depilacji laserem. Firma używa laser medyczny Palomar Vectus, który gwarantuje doskonałe efekty nawet po 3 zabiegach. Szczegółowe informacje o zabiegach laserowych znajdziecie klikając w ten link: depilacja laserowa.

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.
Ok