Rekonstrukcja zniszczonych włosów

Salon fryzjerski rekonstrukcja włosów prostowanie keratynowe salon w Toruniu

Salon fryzjerski rekonstrukcja włosów prostowanie keratynowe salon w Toruniu

Przy zakupie kosmetyków nie kierujmy się modą

Krótkie, średnie, długie, pofalowane, proste, blond, czekoladowe, hebanowe… tyle ile rodzajów włosów, tyle sposobów na ich właściwą pielęgnację. Mamy możliwość poprowadzić odbudowę w domowym zaciszu lub udać się do salonu. Jeżeli fantazjujemy o pięknych, błyszczących, długich, silnych włosach, powinnyśmy właściwie wybrać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Dlaczego? Tylko w trakcie konsultacji ze specjalistą otrzymamy informacje: jakiego tak naprawdę rodzaju są nasze włosy, czego wymagają i który zabieg byłby dla nich najwartościowszy. Codzienne oczyszczanie szamponem oraz nakładanie odżywki niejednokrotnie nie przynosi pożądanych rezultatów. Taka sytuacja ma miejsce, gdyż przy ich wyborze kierujemy się raczej prestiżem firmy, modą m. in. na ekstrakty do włosów, a nie uzasadnionymi potrzebami naszych włosów. Profesjonalista tymczasem dostrzeże od razu to, czego my na pierwszy rzut oka nie spostrzegłyśmy.

Niewłaściwa dieta, szczotka wyrywająca włosy i obciążające odżywki

Do najczęstszych elementów osłabiających strukturę włosa przynależą: nieprawidłowa dieta, czynniki atmosferyczne, zniszczenia mechaniczne (np. przy układaniu), nieodpowiednia pielęgnacja i nieumiejętna stylizacja (np. prostownicą do włosów). Jadanie sporej ilości łakoci, paluszków oraz pozostałych tłustych przekąsek, brak przekazania organizmowi potrzebnych mikro- i makroelementów prowadzi do głębokiego uszkodzenia włosa od samej jego cebulki. Praktycznie w ogóle nie otrzymuje ona tych składników, które powinna, więc fizjologiczny rozwój i wytrzymała budowa są niemożliwe do osiągnięcia. Środki pielęgnacyjne często odwadniają włosy, sprawiają, że są ciężkie i podrażniają skórę na głowie, w okolicach szyi oraz twarzy. Jeżeli zadeklarowałyśmy się na domowe sposoby, pamiętajmy o korzystaniu tylko ekologicznych środków, które nie mają w swojej kompozycji parabenów, silikonów czy konserwantów, np. olejów (kokosowy, oliwa z oliwek, macadamia, rycynowy), siemienia lnianego, nafty kosmetycznej lub naparów ziołowych (z liści brzozy, pokrzywy).

Rekonstrukcja zniszczonych włosów u fryzjera

Rekonstrukcja włosów w salonie fryzjerskim daje błyskawiczne rezultaty. Żeby się one utrzymały wystarczy jednocześnie pielęgnować je w domu preparatami z salonu. Na taki plan wpadli Izabela i Marcin Górny wprowadzając nowatorskie systemy odnowy włosów zintegrowane z kuracją domową: Olaplex, TrueKeratin i ColorHlex.

Terapia Olaplex

Podstawowymi komponentami Olaplex są:

  • Olaplex Bond Multiplier – dołącza się go do dobranego artykułu koloryzującego. Odbudowuje uszkodzone albo rozerwane mostki dwusiarczkowe włosów. Ochrania je przed dalszymi zniszczeniami.
  • Olaplex Bond Perfector No.2 – umacnia wiązania siarczkowe, intensyfikuje działanie Multipliera. Dzięki niemu zintegrowane zostają pozostałe mostki dwusiarczkowe przed zabiegiem chemicznym i po nim.
  • Olaplex No. 3 Hair Perfector – jest środkiem do używania w domu i pozwala na odnowę włosów, podtrzymanie ich w właściwym stanie między zabiegami, a także podtrzymuje umacnianie połączeń siarczkowych.

Kuracja ColorpHlex

Natomiast system ColorpHlex osłania konstrukcję włosów, działa w taki sposób, że są odporniejsze podczas zabiegów chemicznych (przede wszystkim koloryzacji). Włosy zmęczone, połamane zostają natychmiast zregenerowane od wewnątrz. W tej opatentowanej recepturze wykorzystano cząsteczkę białka roślinnego ColorStrong Complex, która od razu przenika do środka włosa i polepsza efekty farbowania lub rozświetlania. Rozczesywanie staje się przyjemniejsze, włosy promienne oraz jedwabiste w dotyku. Do używania w domu przeznaczony został ColorpHlex Home Care Kit – po ColorpHlex Step 1 i Step 2 w salonie fryzjerskim w Toruniu. W skład terapii ColorpHlex Home Care Kit wchodzi szampon, odżywka i Leave in spray (zawierają wyciąg ze słonecznika).

Kuracja TrueKeratin

Kuracja TrueKeratin jest tymczasem atrakcyjnym sposobem nie tylko na odbudowanie włosów, lecz także ich zdrowe rozprostowanie. System bazuje na nowatorskiej recepturze keratynowej bez pomocniczych preparatów chemicznych. Mogą z niego śmiało skorzystać posiadaczki loczków, fali oraz włosów bardzo zmęczonych chemią. Keratyna przenika głęboko do wnętrza włosów oraz zapewnia im połysk, zdrowie oraz wspaniałą gładkość. W przeciwieństwie do odmiennych kuracji, TrueKeratin będzie w sam raz do włosów, które uprzednio były rozjaśniane, prostowane bądź poddawane innym zabiegom. Włosy pozostają elastyczne, gęste, lekkie nawet przez 4 miesiące. W dowolnej chwili można jednakże zmyć tę kurację.

Jak długo utrzyma się efekt terapii?

Efekt końcowy uzależniony jest od tego, w jakiej kondycji są konkretnie nasze włosy. Na niesamowite efekty możemy liczyć wówczas, kiedy są rzeczywiście mocno zniszczone lub pokruszone. Należy w domu używać delikatnych szamponów, aby za szybko nie zmyły się drogocenne substancje. Należy unikać tych, które posiadają w swoim składzie SLS/SLES. Warto nadmienić, że to właśnie fryzjer powinien dobrać nam właściwą terapię, np. ultradźwiękową, z użyciem podczerwieni bądź saunę. Włosy po zabiegu powinny być mocno nawilżone, lekkie, jedwabiste, świetliste, wyraźnie układające się oraz „sypkie” (a nie „zlepione”).

Więcej informacji o ofercie salonu Górny Hair Studio znajdziesz pod linkiem – Salon fryzjerski w Toruniu

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.
Ok