Sprzątanie Toruń - Sprzątanie mieszkań - Sprzątanie domów - Sprzątanie biur - Sprzątanie Toruń cennik - Firma sprzątająca Toruń

Sprzątanie Toruń - Sprzątanie mieszkań - Sprzątanie domów - Sprzątanie biur - Sprzątanie Toruń cennik - Firma sprzątająca Toruń

Znowu sprzątanie, a Ty nie masz pojęcia jak to wszystko zrobić. Zdarza nam się, że pragniemy znaleźć sposób na szybkie porządki. Magiczna różdżka tutaj jednak nie pomoże. Należy po prostu podnieść się z kanapy i zacząć działać. Czyste i schludne mieszkanie to radość każdej nowoczesnej mamy. Czasem odwiedzając koleżankę zastanawiasz się na pewno: jak ona to robi? Dwójka maluchów, włochaty czworonóg, pełny etat, siłownia i jeszcze wysprzątane mieszkanie. Są dwa rozwiązania – albo Twoja koleżanka lubi spędzać czas na sprzątaniu, albo zna kilka zawodowych trików na codzienne utrzymanie czystości w domu. Takie wskazówki mogą być potrzebne każdej z nas, o ile nie skusimy się na skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy sprzątającej. Wszystko jest kwestią Twojego wyboru. My chcemy Ci dziś pokazać, że sprzątanie nie musi kojarzyć się z nudą. Poznaj kilka praktycznych rad i zostań idealną panią domu.

Sposoby na czystą łazienkę

Sprzątanie ubikacji to jedna z najważniejszych prac domowych. W zasadzie przez to, że ze względu na wilgotność dużo łatwiej gromadzą się w niej bakterie i niebezpieczne grzyby. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoja toaleta była zawsze lśniąca i aromatycznie pachnąca powinieneś zatroszczyć się o odpowiednią organizację mebli. Wyrzuć wszystkie bezużyteczne wyposażenie i ustaw meble tak, żeby w granicach możliwości, nie zostawiać trudno dostępnych zakątków. Im swobodniejsza toaleta, tym prędzej ją uporządkujesz. Właściwie do posprzątania łazienki potrzebujesz 3 produktów – uniwersalnego, płynu do czyszczenia szyb i substancji do odkażania toalet. Taki zestaw zapewni Ci optymalne efekty. Zawsze używaj gumowych rękawiczek, które uchronią Twoje ręce przed szkodliwym działaniem substancji żrących. Sprzątanie toalety rozpocznij od wystawienia z niej wszelkich dekoracji, opakowań i zasadniczo całego mniejszego umeblowania. Na początku zamieć kafelki podłogowe, a potem zalej toaletę płynem. Dalej, zmocz płynem uniwersalnym wszelkie akcesoria łazienkowe – od umywalki aż po brodzik prysznicowy i po kolei je obmyj. Nie zapomnij o bateriach przy umywalce i wannie. Na zakończenie przeczyść stosownie ubikację i podłogę. Sprzątanie łazienki chociaż raz w tygodniu, zapewni jej czysty wygląd. Wystarczy zaledwie 30 minut w każdym tygodniu.

Sprzątanie kuchni – kilka wskazówek

Sprzątanie kuchni to zupełnie inna sprawa. Codziennie, przez przyrządzanie posiłków produkowane w niej różne zanieczyszczenia. Najbardziej uporczywy jest odkładający się na płycie kuchennej tłuszcz, który po kilku godzinach jest kłopotliwy do umycia. Aby zapobiec temu problemowi powinno się ścierać płytę natychmiast po smażeniu. Zajmie Ci to 1 minutę, a uchronisz siebie przed późniejszą walką z zaschniętym tłuszczem. Kolejnym, w istocie najmocniejszym siedliskiem bakterii jest gąbka do mycia naczyń. Zaskoczona? Na takich elementach zaopatrzenia kuchni, jak myjki do mycia, czy deski do szatkowania gromadzi się 50 razy więcej bakterii niż na muszli klozetowej. Rozmnażanie wirusów umożliwia zestawienie wilgoci, gorąca i okruszków jedzenia. Dlatego też, po każdym myciu, warto jest gąbkę dobrze odsączyć i pozostawić w przewiewnej przestrzeni, żeby mogła natychmiastowo wyschnąć. Wymieniaj ją co kilka dni, a zlikwidujesz groźne bakterie w prywatnej kuchni. A co z kamieniem od herbaty na szklankach? Wyeliminowanie ich jest w miarę proste, a przydatne nam będą w tym nietoksyczne składniki, takie jak ocet, czy cytryna. Wystarczy wypełnić kubek sodą oczyszczoną połączoną z jednym z tych dwóch składników. Kilka chwil poczekać i umyć twardą ściereczką. Rezultat gwarantowany. Co jeszcze powinno się umyć w kuchni? Niewątpliwie lodówkę. W końcu trzymamy w niej jedzenie, które później konsumujemy. W lodówce ważna jest organizacja miejsca. Nie wkładaj za wiele na jeden raz. Naładowana lodówka sprawi, że żywność w szybszym tempie się zmarnuje. Na pierwszej od góry półce poukładaj wyroby z najdalszą datą przydatności do spożycia, oraz zrobione już wypieki. Na kolejnych półkach powinna znaleźć się jedzenie do podgrzania (np wczorajszy obiad), jak i szynki i nabiał. Dolna pólka jest najzimniejsza, przez co tutaj dobrze jest zorganizować miejsce dla surowego mięsa, jak i już obranych owoców i warzyw. W dolnej komorze możemy ulokować surowe warzywa i owoce, a na drzwiach lodówki takie artykuły jak ketchupy, jajka i masło.

Zastanów się nad wynajęciem firmy sprzątającej

Usługi firm sprzątających kierowane są nie tylko do osób, które nie chcą sprzątać, bądź nie posiadają wystarczającej ilości czasu. Zarezerwowane usług fachowej służby domowej na określony okres czasu, ułatwi Ci zaznajomienie się z naczelnymi wskazówkami sprzątania. Dalej będziesz mogła je wdrożyć własnoręcznie. Dziś agencje sprzątające zapewniają nam wszechstronne usługi porządkowe w stosunkowo adekwatnej cenie. Zajmują się nie tylko odkurzaniem i ścieraniem kurzu. Dostarczają także usługi takie jak pranie, sprzątanie dywanów czy sprzątanie po imprezach, co jest uciążliwe dla wielu z nas. Cena pojedynczego sprzątania budynku to wydatek rzędu 100 złotych. Chyba warto zatem, zastanowić się nad zatrudnieniem doświadczonej firmy sprzątającej?

Jak już zauważyliście sprzątanie bynajmniej nie jest skomplikowanym obowiązkiem. A uwierzcie nam, w schludnym i pachnącym domu poczujecie się odprężeni. W nagrodę za wykonane porządki możecie wyjść do teatru, czy kupić sobie elegancką bieliznę, co będzie świetną inspiracją na drugi raz. Zafundujcie sobie również subtelne zapachy w postaci dyfuzora, lub olejku, a szybko pokochacie domowe sprzątanie.

Każda z nas jest w stanie stać się idealną panią domu. Jeśli jednak nie posiadacie dużej ilości wolnego czasu, skorzystajcie z oferty doświadczonej firmy sprzątającej. Oto strona polecanej przez nas firmy: Sprzątanie Toruń cennik

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.
Ok