Oprawa muzyczna wesela mieszanego

Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane

Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane

Jeśli oboje pochodzicie z innych państw oraz jesteście różnego wyznania…

Wesela mieszane to olbrzymie wyzwanie. Primo – trzeba sprawić, aby rodziny Młodej Pary przybyły na czas, po drugie – podczas imprezy powinny się obopólnie rozumieć, a mianowicie potrzebne są osoby, które znają oba języki, po trzecie – repertuar muzyczny musi być pewnego rodzaju kompromisem, co oznacza, że trzeba go dopasować do gustu Panny Młodej i Pana Młodego. Na takim weselu świetnie sprawdzi się dj – wodzirej, który utworzy scenerię dźwiękową w oparciu o wymagania przyszłych małżonków. W Polsce systematycznie wynajmuje się dj’a na wesela polsko-angielskie, polsko-węgierskie, polsko-hiszpańskie, polsko-bułgarskie, polsko-kanadyjskie, czy polsko-włoskie. Podczas ich organizacji wyrasta mnóstwo kłopotów, którymi nie muszą zadręczać się partnerzy, którzy posiadają swoje korzenie w jednym kraju. W sytuacji, gdy wesela par “mieszanych” trzeba zastosować „odrobinę tradycji” krajowej i egzotycznej. Dotyczy to wszystkich obrzędów, posiłków, muzyki oraz różnorodnych atrakcji. Prawdziwym problemem może być język, zatem należałoby na tę uroczystość zatrudnić tłumacza, jeśli Młoda Para, członkowie rodziny albo przyjaciele niestety nie mogą tego wykonać. Natychmiast będzie tłumaczył wystąpienia i objaśniał wszystkie obrzędy.
Jak zatem scementować dwie kultury, niepodobne doświadczenia oraz sprawić, ażeby przybyli nie „padali z nudów”?

Zatrudniając dj’a ze znajomością języków obcych

Właściwy dj na wesela mieszane wie za pomocą jakich technik połączyć w czasie uroczystości dwie różne obyczajowości. Każda rodzina będzie zapewne kompletnie inaczej przygotowana do owej imprezy, dlatego jakiekolwiek kontrasty powinien on prawidłowo wykorzystać. Bez względu na to, na którego dj’a – wodzireja się zdecydujemy. Powinniśmy jednakże zwrócić uwagę na parę spraw:

  • jego kompetencje w urządzaniu tego rodzaju uroczystości (rzućmy okiem w jakiej liczbie faktycznie działał)
  • umiejętności wokalne, muzyczne czy wodzirejskie (powinniśmy zerknąć na filmy z potańcówek, które uprzednio zostały przez niego wykonane)
  • umiejętność wywoływania pozytywnych emocji u osób uczestniczących w podobnych imprezach (m in. na filmikach widać, że goście na przeróżnych uroczystościach świetnie się bawią)
  • łatwość w dogadaniu się co do szczegółów
  • napisanie umowy z wszelkimi detalami (koszt usługi, koszt wydłużenia okresu występowania, repertuar, rodzaje zabaw itp.)
  • drobiazgi – czyli wszelakie sprawy, które będą ważne w owym dniu, a jakie tymczasowo “utonęły” pod mnóstwem innych (profesjonalizm dj’a, np. szykowność, dobrany strój, punktualność)
  • nakreślenie „Planu B”, a mianowicie drugiego scenariusza, który w przypadku niemożliwości zastosowania pierwszego “wejdzie w” jego miejsce

Pozostaje jeszcze pytanie: czy częstować dj’a alkoholem w trakcie wesela? Z jednej strony częstowanie czy to alkoholem, czy to kawałkiem ślubnego tortu nie powinno wzbudzać większych zastrzeżeń. Z drugiej strony – nikt nie chce mieć na tak istotnym wydarzeniu kogoś odpowiedzialnego za muzykę, która odpoczywa „pod stołem” totalnie wstawiona… Warto wybrać wyjście pośrednie, czyli zagwarantować jeden niezależny stolik dla wodzireja z przysłowiową „odrobiną” smakowitego trunku. Inaczej cała uroczystość może błyskawicznie się zakończyć, zaś rodzina i przyjaciele będą rozczarowani oraz niezwłocznie udadzą się do domów.

Jakie niespodzianki może podpowiedzieć dj?

Opcji jest doprawdy sporo. Możemy podpowiedzieć własne zamysły lub zdać się całkiem na inwencję twórczą wodzireja. Zabawy najlepiej pogrupować na atrakcje związane z oczepinami, zabawy taneczne, losy itp. Ważne jest, aby zespolić atrakcje integracyjne (na jakich goście posiadają okazję rozmawiać ze sobą i się bawić), typowe (butelka i długopis, pociąg albo świstaki), neutralne (aby uniknąć monotonii na weselu). Ciekawym pomysłem są także quizy, gdzie do zdobycia jest taniec z Panną Młodą lub Panem Młodym. Na mieszanym weselu praktycznie w ogóle nie powinny pojawić się zabawy o mocnym zabarwieniu zmysłowym, prostackie albo ośmieszające którąś ze stron. Dj może zgromadzić gości do odtańczenia państwowego tańca konkretnego kraju, m in. corridę, chodzonego, kankana, oberka. Nim powstanie plan zabaw możemy porozmawiać z rodzicami, dziadkami oraz innymi zaproszonymi osobami o ceremoniałach kraju, z jakiego pochodzą i wyłonić wraz z nimi te najbardziej adekwatne. Jeżeli wybierzemy dj’a na wesele międzynarodowe, należy z nim bezwzględnie omówić wszystkie niuanse. Powinien zespolić różnorodne rodzaje muzyki, żeby wszyscy zaproszeni miał okazję biesiadowania przy ulubionych melodiach.

Warto pamiętać!

Podczas brytyjskiego wesela zaproszone osoby sami fundują sobie wyskokowe trunki. Odstępstwem od tej reguły jest szampan, za który płaci familia Młodej Pary. Owym szampanem wznosi się toast za współmałżonków na początku zawierania sakramentu małżeństwa.

Więcej informacji znajdziesz klikając w link obok – dj na wesele mieszane

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.
Ok