Jak zaplanować, zorganizować i udekorować swój ślub?

Jak zaplanować, zorganizować i udekorować swój ślub?

dekoracje ślubne Toruń

dekoracje ślubne Toruń

Ceremonia ślubna to niemal dla wszystkich przyszłych małżeństw bardzo ważne przeżycie w całym życiu. Nic dziwnego, iż przyszli małżonkowie troszczą się o to, aby był to dzień szczególny. Więc mnóstwo par dużą wagę przywiązuje do tego, aby perfekcyjnie zorganizować ślub. Brane pod uwagę jest np. to w jaki sposób prezentuje się sala, a także jak wygląda wnętrze miejsca, gdzie będzie miał miejsce ślub, oraz jakie ozdoby będą eksponowane podczas ceremonii, a więc ogólnie rzecz biorąc – idzie o sprawy dodatków dekoracyjnych.

Minęły czasy, kiedy wystarczył jeden smutny kwiat na stolikach, kolorowe balony czy ceratowe obrusy. Nie ma w tym nic zaskakującego – otóż jest to niezmiernie istotna uroczystość i perspektyw na stworzenie jej fantastycznej oprawy jest naprawdę sporo. Więc jakie mamy do wyboru dekoracje weselne i co czym warto pamiętać?

Popularne dekoracje ślubne

Dekoracje weselne są często zrobione kryształu, drewnianych elementów, lub z materiałów tekstylnych. Jeśli chodzi o przeważające barwy, to nie muszą to być typowa biel, czy odcienie różu lub czerwieni. Najczęściej przyszli małżonkowie wybierają różne barwy, przeważnie bardzo nasycone. Popularny jest przykładowo purpurowy, szmaragdowy oraz zielony.

Wciąż niezwykle częstym motywem ozdobnym na weselach jest romantyczne światło ledowe. Jest ono proste w instalacji, prezentuje się elegancko a przede wszystkim sprawia niesamowite wrażenie. A ponadto oświetlenie jest w stanie ukryć niektóre minusy sali, jeśli takowe są. Jednak bywa jednak, że pary zamiast światła ledowego, decydują się na latarnie lub po prostu świeczki.

Co się dekoruje na weselu?

Tak naprawdę to możemy wszystko przyozdobić, gdyż dekoracje nie muszą być ani jednostajne, ani standardowe, propozycje są niemal nieograniczone: od ozdób kwiatowych (takie jak kompozycje na stoliki), przez odpowiednie podświetlenie sali. Natomiast gdy chodzi o charakterystyczne i przeważnie dekorowane elementy na imprezach weselnych, to zapewne są to stoliki i krzesła. Na stoliki zazwyczaj rozmieszcza się bukiety w przeszklonych wazonach, bileciki z imionami weselników, drobne prezenty. Na siedzenia zakłada się efektowne futerały, przyozdabia je się ponadto kokardami jak i bukiecikami. Na oddzielną wzmiankę zasługuje także “kącik” pary, który zawsze podkreśla się większymi dekoracjami.

Jeśli chodzi o pomysły na dekoracje weselne, często elementy ozdobne wesela współgrają z aktualną porą roku. Przykładowo latem na stolikach stawia słoneczniki, zamiast standardowych róż. Dekoracje weselne można także obmyślić w taki sposób, aby oddawały one charaktery nowożeńców bądź ich zainteresowania. Tak jest między innymi w przypadku ceremonii ślubnych, gdzie małżonkowie wywodzą się z odmiennych kultur i zależy im na zestawieniu ich obu kultur.

Czy dekoracje ślubne trzeba robić samodzielne?

Tylko z drugiej strony pojawia się pytanie, czy mając na głowie tyle spraw związanych z organizacją ceremonii znajdzie się również czas na poszukiwanie właściwych dekoracji weselnych? Pary, które ślub mają za sobą, potwierdzą że samodzielny dobór dekoracji ślubnych był nie tylko żmudny, ale też stresujący. Ale co było dla nich najgorsze, to fakt, że wynik końcowy ich samodzielnego ozdabiania znacznie odstawał od koncepcji, którą początkowo posiadali.

Dziś wybór ozdób i możliwości ich zastosowania jest prawie nieograniczony. Niestety, dla tych par które na co dzień nie interesują się tym wątkiem, wybór spośród tylu możliwości, jest w stanie zupełnie zrazić. A nie zapominajmy, że jednak dekoracje dotyczą nie tylko pomieszczeń. To także na przykład dekoracje na pojazd pady młodej lub dekoracja drzwi prowadzących na salę.

Oczywiście nie oznacza to, że jeśli narzeczeni nie mają czasu, to muszą rezygnować z atrakcyjnych dekoracji ślubnych. Przyszła para nie musi także godzić się na dekoracje ślubne, które są „w pakiecie” zamówionej restauracji lub innego lokalu. Nie łudźmy się – takie dekoracje są nudne i zazwyczaj nie pasują np. do stylu wesela, muzyki i tym podobne. Notabene zazwyczaj parom zależy właśnie na tym, żeby dekoracje weselne odzwierciedlały specyfikę ich związku, a nie były powieleniem każdego ostatniego wesela.

Na szczęście organizację ślubu i wesela mamy możliwość powierzyć doświadczonej firmie, która wyczaruje wymarzony klimat w tak znaczącym dniu. A jeśli nie będziecie pewni swoich zamysłów, doradca ślubny pomoże wam dokonać wyboru, zaprezentuje różne opcje, zainspiruje, a najważniejsze – odciąży was z obowiązków, które mogłyby być stresujące i uciążliwe.

Zlecanie organizacji ślubu i dekoracji weselnych

Zlecanie firmie dekoracji kościoła, urzędu lub auli weselnej posiada również dodatkowe korzyści. Jedną z nich jest fakt, że nie potrzeba nabywać dekoracji na własność. Agencje ślubne zajmujące się dekorowaniem ceremonii weselnych mają własne dekoracje. Dzięki temu odpada problem związany z kosztami na dekoracje, które ładnie wygląda na ślubie czy weselu, ale późniejsze ich demontowanie i szukanie miejsca, gdzie mamy możliwość je złożyć, jest dość skomplikowane. Zresztą znaczna część z elementów ozdobnych jest niepraktyczna do wykorzystania we własnym domu.

Organizacja ślubu przez agencję

Przede wszystkim taka agencja przemyśli z tobą twoją ideę rozważy twoje pomysły oraz potrzeby, skonsultuje z tobą temat przewodni dekoracji ślubnych, w tym także barwy i połączenie kilku z nich a dalej wykona projekt dekoracji ślubu.

Takie rozwiązanie ma dużo korzyści. Prócz tego, że nie ma potrzeby denerwować się, tym, czy wszystko zostało przygotowane oraz czy ozdoby będą do siebie pasować to jednocześnie przyoszczędzicie bardzo dużo czasu i nerwów. Jeśli poszukujecie pomocy przy dekoracjach ślubnych, to na pewno dobrze jest zapoznać się z możliwościami, które oferuje agencja ślubna. Aby poznać więcej wskazówek o dekoracjach ślubnych, kliknij w widoczny adres: dekoracje ślubne Toruń.

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.
Ok