Nieduże rzeczy wywołują nierzadko duże zmiany. Pozorne koncepty przekształcają rzeczywistość. Zobaczmy jak drobny kamień puszczony w wodę jest w stanie wzburzyć całe jezioro. Ludzi od zawsze interesowało to co nie poznane. Poprzez takie rzeczy możemy dzisiaj korzystać z ogromnej liczby cennych wynalazków, które są znakami ich pokolenia. Tak naprawdę wszystko rozpoczęło się od najprostszych rozwiązań. Wyobraź sobie, że spędzasz dużą część swojego życia w chłodnej i ciemnej grocie. Obserwujesz otoczenie i zauważasz jak pewna błyskawica roznieca potężny ogień. Wtedy zaczynasz odkrywać, że ogień jest Tobie niezbędny. Możliwe, że w ten sposób przed wieloma laty pojedyncza osoba wpadła na pomysł rozpalenia ogniska. Ten anonimowy bohater prawdopodobnie nie miał pojęcia jak wpłynął na rzeczywistość następujących po nim pokoleń. Ogień stanowi dla nas źródło ciepła i oczywiście światła.
Na tym jednak nie skończyły się odkrycia. Tomasz Edison zamknął światło w niewielkiej, szklanej kuli, którą dziś nazywamy żarówką. Przez sporo lat stała się ona nieodłącznym składnikiem wyposażenia naszych domów. Jej pozycja została jednak przyćmiona 80 lat później, gdy została odkryta nową formę oświetlenia – diodę elektroluminescencyjną, która znamy pod nazwą diody LED. Technologia LED uruchomiła przed nami szerokie możliwości. Natychmiast zaczęły się sprzedawać energooszczędne żarówki używane w domach i samochodach. Wykorzystaniem żarówek LED zainteresowali się także producenci telebimów Obecnie ekrany LED, bandy LED, czy telebimy wzniosły rozrywkę i marketing na kompletnie nowy szlak. Dziś jesteśmy świadkami rewolucji LED, która zdeklasowała inne źródła światła. Przyjrzyjmy się więc bliżej produktom audio – video które wykorzystują diody LED.

Ekrany LED – obraz i dźwięk w najwyższym standardzie

Ekrany LED są nagminnie wykorzystywane w trakcie zbiorowych imprez muzycznych, a także w wielkich centrach handlowych. Ich celem jest wyświetlanie obrazu i reklam o wysokiej rozdzielczości w dzień jak i w nocy. Z takiego względu przy doborze określonego modelu wyświetlacza powinno się patrzeć na parametr luminancji. Pokazuje on moc świetlną urządzenia. Stąd też dla ekranów zewnętrznych wartość luminancji powinna wynosić od 3500 cd/m² do 12000 >cd/m², a dla ekranów wewnętrznych mierzy od 500 cd/m² do 1500 cd/m².
Producenci ekranów ledowych oferują nam zazwyczaj dwa rodzaje wyświetlaczy – DIP i SMD. Technika DIP została wynaleziona najwcześniej. Jednak dzięki wysokiej wydajności ciągle jest stosowana w budowie układów scalonych wielu urządzeń. Ten typ diody LED zapewnia przeciętnie od 3 do 4 lumenów na diodę, co jest nadzwyczaj dobrym wynikiem. Z kolei dioda SMD ma kształt płaskiego chipu, który dzięki nie znacznym rozmiarom może być używany dosłownie w każdym miejscu – w taśmach ledowych, jak i w ekranach LED. Żarówki typu SMD mają wielką przewagę nad innymi żarówkami, gdyż mogą wysyłać światło w konfiguracji kolorów czerwony-zielony-niebieski w obrębie pojedynczego urządzenia, co sprawiło, że są ochoczo używane w wielkoformatowych ekranach LED.
Telebimy, by całkowicie spełniały swoje funkcje powinny być zaopatrzone w stosowne zabezpieczenia. Najistotniejszym z nich jest zabezpieczenie przed deszczem i wilgocią, które chroni strukturę urządzenia przed niesprzyjającymi warunkami. Warto jest również zaopatrzyć ekran w jeszcze jedną warstwę ochronną przed pyłem. Współczynnikiem, który przedstawia nam stopień zabezpieczeń wyświetlacza jest wskaźnik IP. Zazwyczaj możemy kupić ekrany LED o wartości wskaźnika ochrony IP65 i IP54. Warto wspomnieć dodatkowo, że ekrany LED produkowane są w dwóch wariantach – jako ekrany mobilne, lub struktury stałe. Z takiego powodu warto jest dopytać sprzedawcę o konkretne informacje na ten temat.

Bandy LED – atrakcyjna reklama w obiektach sportowych

Biorąc udział w wydarzeniach sportowych zapewne wielokrotnie myśleliście o tym jak funkcjonują ekrany zamontowane wokół areny. Są to bandy LED, które ze względu na bardzo dobry poziom zabezpieczeń i doskonałą wytrzymałość na uszkodzenia, mogą być stosowane podczas meczy i rozgrywek sportowych. Identycznie jak ekrany LED, bandy LED produkowane są w dwóch modelach – zewnętrznym i wewnętrznym. Cechują je porównywalne parametry ekranów i funkcje, takie jak pokazywanie wiadomości patronów wydarzenia.
W bandach zewnętrznych wykorzystuje się przeważnie plamkę o rozmiarze od 10 do 20mm co umożliwia odbiorcom zobaczyć obraz o dobrej jakości nawet z znacznej odległości. Bandy typu indoor posiadają wbudowane wyraźnie mniejsze diody. Producenci urządzeń ledowych dbają także o ich błyskawiczny montaż, stąd też w strukturze band LED stosują system Fast Lock. Bandy LED są dodatkowo zabezpieczone z przodu i z tyłu przed zniszczeniami. Bardzo ważne jest również, aby nad wyświetlaczem przymocować gumowy daszek, który uchroni sportowców przed nieprzyjemnościami związanymi z uderzeniem w twardą powierzchnię bandy.
Dzisiaj ekrany LED, jak i bandy LED mamy szansę nabyć w niezwykle niskich cenach. Modułowa struktura tych urządzeń umożliwia nam stworzenie telebimu o jakiejkolwiek wielkości, a nawet obojętnie jakim formacie. Jeżeli jednak nie interesuje nas zakup urządzeń diodowych na własność, możemy skorzystać z oferty wynajmu ekranów LED. Producenci urządzeń LED zazwyczaj oferują swoim Konsumentom doskonałe rozwiązania w nadzwyczaj praktycznym wydaniu. Z nimi możecie sięgnąć po znacznie więcej.
Producent urządzeń ledowych, firma Investtech produkuje ekrany LED i bandy LED o wysokiej jakości wyświetlacza i korzystnych funkcjach. Polecamy ją wszystkim Klientom, którzy szukają urządzeń wizyjnych o naprawdę wysokiej wydajności. Wstąpcie na ich stronę i poznajcie ich urządzenia: wynajem ekranów LED.

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.
Ok