Energooszczędne pompy ciepła

Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena

Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena

Sektor instalacji grzewczych stale zwiększa się w energicznym tempie. Tworzone są nowoczesne ekonomiczne urządzenia, które odzyskują ciepło z ogarniającego nas otoczenia. Nawet nie zdajemy sobie sprawy co obecnie może stanowić źródło ogrzewania Fenomenalną alternatywą dla klasycznych systemów centralnego ogrzewania jest pompa ciepła. Ta technologia może być stosowana w nowoczesnym, jak i standardowym budownictwie, zapewniając domownikom optymalne warunki cieplne i spore oszczędności finansowe. Pompy ciepła występują w przeróżnych typach (w zależności od źródła odzyskania ciepła) i w różnych wersjach cenowych (w zależności od użytej techniki). Bardzo często producenci dbają o to, ażeby pompy ciepła były praktyczne i kompaktowe, by nie pochłaniać zbyt dużej ilości miejsca w mieszkaniu. Większość tych urządzeń funkcjonuje w bezgłośnym trybie, co jest kolejnym, istotnym atutem. Najistotniejsze jest jednak, iż każda pompa ciepła obniża nakłady pokrywające ogrzewanie domu, co jest wielokrotnie wyróżnianym powodem, dla którego wiele osób zaufała tej technologii.

Jeżeli budujesz dom, lub chcesz wyremontować stary system ogrzewania, sprawdź jaka pompa ciepła będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza. Niżej opiszemy wszystkie gatunki pomp ciepła, wraz z ich kompletną specyfiką.

Pompa ciepła powietrze/woda – perfekcja w każdym calu

Pompy ciepła powietrze/woda, jak sama nazwa pokazuje, przetwarzają powietrze z zewnątrz i powietrze zużywane jako podstawowe źródło ciepła. Podobnie jak inne urządzenia grzewcze, ten gatunek pompy służy do zasilania w ciepło instalacji centralnego ogrzewania (c.o.) oraz wyprodukowania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.). Mamy tu więc sprawne zintegrowanie pompy powietrznej, pojemnościowego podgrzewacza wody i zbiornika buforowego wody do ogrzewania. Wykorzystanie pompy ciepła powietrze – woda dopuszcza bez żadnego problemu ocieplić budynek o wielkości 120m2, czerpiąc jedynie z potęgi natury. Ponadto, duża ilość pomp ciepła na powietrze wyposażona jest w funkcję chłodzenia, co pozwala na jej stosowanie o dowolnej porze roku.

Pompa ciepła odzyskująca ciepło z gruntu

W przypadku ziemnych pomp ciepła źródłem cieplnym jest ziemia. Te maszyny są odmiennie nazywane geotermalnymi pompami ciepła i charakteryzują się lepszą wydajnością niż powietrzne pompy ciepła przy zimniejszych temperaturach. Najznaczniejszą skuteczność mają w wyposażeniu, gdy dolne źródło zostaje zamieszczone w wodzie gruntowej, która wciąż ma temperaturę wyższą niż 1 stopień. Pompy ciepła typu grunt doskonale sprawdzają się w budownictwie mieszkalnym.

Pompa ciepła na wodę

Kolejną alternatywą jest zastosowanie wody jako czołowego źródła ciepła. Taki typ pompy ciepła zasilany jest dodatkową instalacją (elektryczną, olejową, bądź gazową) co dodatkowo wywiera wpływ na ostateczną wydajność energetyczną instalacji grzewczej. System wodny może uzyskać doskonałą produktywność, nawet w trakcie najostrzejszych zimowych nocy (nawet 6 krotnie więcej). Wodna pompa ciepła może stanowić jedyne źródło ciepło do ogrzewania podłogowego, kaloryferów konwekcyjnych czy do ogrzewania napowietrznego.

Zasada działania pompy ciepła

Mimo rożnych źródeł termicznych reguła funkcjonowania pompy ciepła jest w sumie identyczna w każdym modelu. Każda pompa ciepła złożona jest źródła dolnego i górnego. Źródłem dolnym jest powietrze, woda, lub ziemia, a źródłem górnym jest woda która biegnie następnie w całym systemie grzewczym Powinno się zaznaczyć, że pompa ciepła nie generuje ciepła, lecz odzyskuje je z innych źródeł, co jest najbardziej ekologicznym, dostarczanym systemem grzewczym. Doskonała efektywność energetyczna jest skutkiem oryginalnej struktury. Zainstalowany jest parownik, który przewodzi energię termiczną z powietrza, wody i gruntu do instalacji. Kolejno sprężarka spręża ocieplony gaz, podwyższając jego temperaturę. Gaz ten przechodzi następnie do kondensatora, który uzupełnia w ciepło wodę ogrzewającą cały dom. To co zostaje z procesu odzyskania ciepła zostaje zwrócone do parownika. Cykl kończy się, a pompa ciepła jest gotowa do rozpoczęcia kolejnego procesu.

Producenci nowoczesnych urządzeń grzewczych dbają nie tylko o doskonałą wydajność energetyczną, ale także o elegancję wykończenia. Pompy ciepła cechują się niewielkim rozmiarem i łatwo dostosowują się do pomieszczeń o nietypowej kubaturze. Mogą być sterowane zdalnie przy pomocy praktycznej aplikacji, bądź sterownika. Wyposażone są również w przeróżnego typu funkcje, takie jak tryb pracy cichej, czy tryb mechaniczny, co wzmacnia komfort obsługi. Co więcej mogą współpracować z innymi urządzeniami grzewczymi.

Jesteśmy dostawcą praktycznych pomp ciepła podwyższających efektywność energetyczną Twojego domu. Oferujemy sprzedaż urządzeń centralnego ogrzewania, w tym rekuperatorów i pomp ciepła, lub instalację kompletnych układów CO. Dla nas najważniejszy jest Twój komfort. Odwiedź naszą stronę i poznaj szczegółową specyfikację każdej pompy ciepła. Pompy ciepła Toruń

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.
Ok