Dlaczego warto wybrać DJ-a na wesele?

Dj wodzirej Warszawa

Dj wodzirej Warszawa

Czytając fora tematyczne dotyczące przygotowań do ślubu, niezmiernie często można się natknąć na wątek dotyczący tego, na jaką muzykę warto się zdecydować na weselu. Najgorętszą kwestią poruszaną w kręgach forumowiczów jest problem, który można określić w ten sposób: kapela czy dj na wesele – kto się sprawdzi lepiej?

O zespołach muzycznych powiedziano już najprawdopodobniej wszystko, a dj na wesele to ciągle poruszany wątek. Dlatego w tym artykule omówimy to, czym trudzi się dj, czy dj na weselu się sprawdza, jak trafić na dobrego dj-a a także różnice pomiędzy dj-em a zespołem. Ale do rzeczy.

Czego dj nie powinien robić?

Dj-em oczywiście nie nazwiemy, kogoś kto prezentuje muzykę nadawaną z playlisty na laptopie, ponieważ dedykowany sprzęt jest najważniejszy dla dj-a. Poważny dj dysponuje: konsolą i kolumnami, ewentualnie słuchawkami – ale to nie koniec, dlatego że dj, który poważnie wykonuje swoją pracę, skupi się na tym, by jego koncert nie tylko rewelacyjnie brzmiał, lecz również atrakcyjnie wyglądał.

Kim jest dj?

Dj (albo didżej) puszcza i miksuje kawałki, czyli zmienia przy użyciu specjalnych efektów muzycznych. Dj to profesjonalista, który charakteryzuje się odpowiednią znajomością prezentowanych utworów, przy równoczesnym zachowaniu spójności muzycznej na czas koncertu. Jednak gdy mowa o dj na imprezy typu przyjęcie weselne czy bal studniówkowy, to dj musi być również wybitnym widzem, aby ekspresowo ocenić, czy odtwarzany przez niego repertuar odpowiada gustom gości. A dobry dj może zagrać dla dowolnej widowni. Specjalnie to podkreślamy, bo doświadczony dj nie doprowadzi do sytuacji, by odtwarzana przez niego kompozycja muzyczna pasowała wyłącznie jemu i nie trafiała w potrzeby gości weselnych.

Dj z Warszawy na wesele – jak go wybrać?

Naturalnie ile ludzi, tyle potrzeb, ale istnieje parę elementarnych reguł, jeśli idzie o podjęcie decyzji w sprawie dj na wesele. Przede wszystkim dobrze jest przejrzeć portfolio dj-a. Aby to sprawdzić należy wprowadzić zapytanie w przeglądarce np.: Dj Warszawa lub dj wesele Warszawa, aby wyszukać kilkadziesiąt stron z ofertą dj-ów z danego miasta.

Doświadczony dj zadba o to, żeby przyszli małżonkowie mogli posłuchać i dowiedzieć się, w jaki sposób dj odpowiednio prezentuje się na zabawach okolicznościowych. Więc natychmiast odpuść sobie strony, gdzie nie ma materiałów audio czy filmów, no chyba że nie przeszkadza Ci, żeby marnować czas na wydzwanianie do każdego dj-a, żeby prosić go o udostępnienie portfolio. Na podstawie portfolio dj-a możesz już w jakimś stopniu sprawdzić, to czy dj jest odpowiedni na Twoje wesele.

Sprawdź też to, jak określony dj prezentuje się. Znaczenie ma tu przykładowo jego ubiór, bo dj, który uświetnia swoim występem wesele, powinien być adekwatnie ubrany. Zwłaszcza, że jest to ważne wydarzenie, dlatego dj powinien na każdym kroku pokazywać, że zdaje sobie z tego sprawę.

Czy Dj potrafi prowadzić imprezy?

Inną rzeczą jest to, czy dj trudzi się również konferansjerką imprezy weselnej czy podobnej imprezie. Wielu dj-ów ciągle podkreśla, że są także wodzirejami. Ale wiadomo – wodzirej wodzirejowi nierówny. Aby nie mieć powodu do wstydu na weselu, sprawdź, czy dana osoba rzeczywiście wie, na czym polega prowadzenie wesela. A zakładamy, że nie chcesz, by na Twoim weselu dj sypał niesmacznymi żartami czy mówił do Twoich gości jak do swoich znajomych.

Dj na imprezę – czy warto go wybrać?

Jednak dj gra nie tylko na imprezach weselnych, można go również wynająć na podobną imprezę. A dj na studniówce to coraz powszechniejszy widok. To nic niezwykłego, ponieważ bandom trudno jest nadążyć za nowymi trendami, a dj ma prawie nieskończony repertuar. A skoro o tym mówimy…

Dj na weselu – czy jest lepszy od zespołu?

Gdy idzie o rozbieżności pomiędzy dj-em a zespołem, to przed chwilą wspomnieliśmy o tym, że dj ma szersze możliwości, jeśli chodzi o repertuar. Jest to jego wielką zaletą szczególnie na przyjęciu weselnym. Na pewno wiesz, że zaproszeni goście nierzadko proszą o to , żeby puszczono konkretny utwór muzyczny. Jeśli jest to “stary” utwór, to kapele przeważnie są w stanie szybko przygotować aranżacje, jednak w przypadku świeżych kawałków? Na tym polu dj wyraźnie jest lepszy. No i oczywiście dla dj gatunek muzyczny i tekst nie ma najmniejszego znaczenia.

Należy jeszcze napomknąć o dodatkowych plusach: dj nie musi mieć takich częstych przerw, jak zespoły muzyczne, dlatego że nie męczy się tak szybko jak muzycy. Zresztą weselnicy przeważnie nawet nie widzą, że dj ma przerwę, gdyż w dalszym ciągu muzyka jest grana. Następną zaletą wesela w wykonaniu dj-a jest fakt, że są to radiowe. To sprawia, że zawsze ma się pewność, że nikt na Twoim przyjęciu nie zacznie psuć swoim brakiem talentu utworu. Kolejną sprawą są koszty – wynajęcie dj na wesele związane jest z niższymi kosztami.

Dj, który dobrze brzmi i świetnie wygląda!

Podsumowując warto także wspomnieć o tym, że doświadczony dj dysponuje także własnym światłem oraz innymi sprzętami, przykładowo maszyną wytwarzającą dym. Pomyśl: pierwszy taniec w subtelnej mgle i przy nastrojowym świetle, a dodatkowo Wasza ukochana piosenka, która brzmi idealnie, jak powinna…

O predyspozycjach i plusach dj-a można długi czas by rozmawiać, ale może najlepiej będzie, jeśli dj osobiście o nich opowie. Zatem gdy szukasz odpowiedniej oprawy dla Twojego wesela czy super muzyki na imprezę studniówkową czy fenomenalnego nastroju najlepiej sprawdź stronę Dj wodzirej Warszawa.

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.
Ok