Etykieciarki i maszyny pakujące od autoryzowanego dostawcy

Etykieciarki i maszyny pakujące od autoryzowanego dostawcy

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

Ultrapak oferuje etykieciarki wykorzystujące technologie na miarę XXI wieku

P. E. Labellers od 1974 roku specjalizuje się w produkcji maszyn etykietujących. Na początku nanoszenie naklejek przeprowadzało się dzięki procedurze „cold glue labelling”, czyli: zimnych etykieciarek. Potrzeby rynku były natomiast tak potężne, iż firma zdecydowała się na projektowanie urządzeń niestandardowych. Przedsiębiorstwo Ultrapak posiada więc w swojej ofercie przeróżnego rodzaju aplikatory etykiet P. E. Labellers. Przynależą do nich aplikatory segmentowe, maszyny etykietujące dwukaruzelowe oraz etykieciarki liniowe. Etykieciarki modularne używa się do zakładania rozmaitych naklejek, np. papierowych, samoprzylepnych oraz adhesleeve. W tym momencie można zakupić trzy warianty etykieciarek modularnych: Modular Top, Modular Plus oraz Modular Fix. Natomiast maszyny karuzelowe idealnie sprawdzą się do przytwierdzania papierowych etykiet przy wytwarzaniu spirytusu, wina czy produktów spożywczych. Ostatni wariant aplikatorów etykiet – etykieciarki liniowe – wykorzystuje się do banderoli sleeve (rękawa termokurczliwego PVC). Mogą nanosić etykiety na pełne i puste opakowania. Jakie metody są używane przy oznaczaniu towarów? Mianowicie obecnie stosuje się technikę cold – glue (zimny klej), hot – melt (klej topliwy), roll – fed, sleeve (rękaw termokurczliwy PET i PVC) oraz etykiety samoprzylepne (self – adhesleeve). Wyjątkowym rozwiązaniem jest technologia adhesleeve, która pozwala ominąć trudność przyklejania etykietek z rolki za sprawą kleju topliwego, ponieważ wymaga on stosowania ponadplanowych preparatów chemicznych, m.in. rozpuszczalników. Po pierwsze mnoży to bardzo koszty etykietowania, po drugie – niekorzystnie wpływa na zdrowie człowieka oraz środowisko przyrodnicze, a po trzecie – technika ta jest zawodna. W liniach o sporych wydajnościach najlepiej stosować adhesleeve master – slave. Te etykieciarki są w stanie aplikować naklejki ze skutecznością do 60.000 sztuk produktów na godzinę. Dobrym dodatkiem jest tutaj system samoczynnego scalania rolki. Podsumowując: Ultrapak jest autoryzowanym dostawcą etykieciarek P. E. Labellers, które z powodzeniem są w stanie nanosić banderole syntetyczne z roli (PET, ROSO, PVC, OPP, BOPP), banderole samoprzylepne nieprzezroczyste, przezroczyste, papierowe, syntetyczne i etykiety cięte z papieru z klejem zimnym lub termotopliwym.

Jakie typy etykieciarek posiada w swojej ofercie Ultrapak?

Aplikatory proponowane przez Ultrapak mają kilka ważnych cech: praktyczne kształty zwiększające funkcjonalność, podwójne śruby wejściowe, śruby oddzielające, karuzelę centralną oraz samocentrujące platformy. Praktyczne kształty etykieciarek dotyczą wszelakich osłon i ram urządzenia, co istotnie poprawia stopień bezpieczeństwa. W katalogu firmy znaleźć można następujące typy: Roll-Line, Futura, Futura Top, Pratica, Rollmatic, Splendid, Maya oraz Rotaxa. Na szczególną uwagę zasługują aplikatory Rotaxa oraz Rollmatic. Pierwsza świetnie sprawdzi się przy naklejaniu nalepek papierowych na górną część opakowań. Jest idealna do zakładania nalepek w formacie litery „L” i „U” z wykorzystaniem kleju zimnego bądź powiązania go z klejem termotopliwym. Wyposażenie w dwa układy rotacyjne zapewnia możliwość przeprowadzenia po sobie dwóch akcji: dodania na szyjkę od butelki etykiety i zaciśnięcie wraz z nią nakrętki (dzięki dodatkowej karuzeli). Wariant Rollmatic to etykieciarka najnowszej generacji, dzięki której można liczyć na szczególnie wysoką produktywność linii produkcyjnej – od 4.000 do 60.000 dodanych banderoli w ciągu godziny. Banderole mogą być wytworzone zarówno z polistyrenu, polipropylenu, plastiku, jak z polietylenu. Na wyposażeniu niniejszej maszyny etykietującej znajdują się m.in. wspornik (lub zaczep rolki), system cięcia etykiet, receptory markerowe, czujniki monitorowania naciągnięcia folii, bęben do kierowania etykiet, napęd serwomotorowy, urządzenie redukujące poruszanie się folii, topielnik i wałek. Wariant Rollmatic można w przystępny sposób dopasowywać za pośrednictwem panelu dotykowego. Prędkość banderolownicy jest zależna od falownika oraz dostosowuje się automatycznie. W zależności od rodzaju posiada akcesoria zabezpieczające, centralny system smarownic, zespół znajdowania oraz wydawania banderoli, urządzenie stopujące, komputerowy system napinania i regulowania folii, automatyczne odkrywanie końca rolki z etykietami, mechaniczną autodiagnostykę, pomoc z uzupełnieniami, szafę do sterowania maszyną, wykrywacz małego poziomu kleju, układ recyrkulacji kleju termotopliwego z pompą zębatą oraz topielnikiem oraz osłony zabezpieczające. Topielnik z modelu Rollmatic składa się z zespołu liniującego naklejki, cylindra transferowego, walca tnącego, rolki z pojedynczym dyskiem nośnym (albo dwoma) i wałka klejowego. Zasadniczymi korzyściami ze stosowania oferowanych aplikatorów etykiet są przede wszystkim: większa o ok. 70% ilość banderoli na jednej rolce, możliwość obróbki cienkich folii, zredukowana liczba przestojów na linii technologicznej, ekologiczność przez usuwanie klejów termotopliwych oraz rozpuszczalników, eliminacja noży przeciwbieżnych, stosunkowo niski pobór mocy i zredukowanie kosztów na elementy zastępcze.

Maszyny pakujące dla każdej branży

W salonie przedsiębiorstwa Ultrapak można zaprojektować poszczególne maszyny pakujące, które nadają się do podłączenia do istniejącej linii wytwórczej, jak i kompleksowe rozwiązania. Zgrzewarki, roboty przemysłowe do układania opakowań na stosy, rozdzielacze rzędów, orientatory czy kartoniarki. Stosując je w swojej branży można skutecznie ładować słodycze, daktyle, sól, płatki śniadaniowe, owoce bądź ryż. Ładowanie odbywa się z wykorzystaniem nowych metod w aspekcie wytwarzania próżni, przyrządzania potraw w workach próżniowych oraz napowietrzania wyrobu. Specyficznym wariantem pakowaczek są te, które potrafią idealnie zapakować czerwone mięso, utrzymując jego walory smakowe oraz optyczne. Maszyny pakujące od przedsiębiorstwa Ultrapak są bezproblemowe w myciu, renowacji, serwisie oraz naprawie. Do wszystkich najlepiej zamówić oryginalne elementy zastępcze. Zazwyczaj są uzbrojone w układ samoczyszczący (np. tunele pakujące). Takie pakowarki jak tunele stosują różne technologie zgrzewania: za pomocą szerokiego zgrzewu z płaskim drutem, zgrzewu bi-aktywnego, zgrzewu z odcięciem z drutem bądź zgrzewu z częścią do ścięcia. Jeśli chodzi o tunele do pakowania przemysłowego to umieją one pracować z workami moletowanymi, termokurczliwymi, woreczkami PE i workami PA. Ogólnikowo tunele pakujące można poklasyfikować na komorowe, gazowe oraz listwowe. Paletyzatory (przykładowo. roboty przemysłowe) są produkowane głównie jako maszyny spełniające funkcję układania produktów w stosy i rozpakowywania, np. butelek zwrotnych. Jest to znacznie wygodniejsze oraz oszczędniejsze rozwiązanie. Wszelkie projekty maszyn są tworzone w oparciu o indywidualne potrzeby Kontrahenta, przykładowo. jego życzenia co do ekonomiczności konkretnej linii produkcyjnej. Jednocześnie połączenia pomiędzy maszynami są w tenże sposób opracowywane. Interesanci mogą więc dostosować linię do wybranego produktu, przykładowo. płatków owsianych.

Więcej o ofercie Ultrapak znajdziesz klikając w link – MASZYNY PAKUJĄCE

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.
Ok