Etykieciarki i nalewarki – rewolucja wśród maszyn

Maszyny rozlewnicze - Maszyny pakujące - Etykieciarki - Aplikatory etykiet

Maszyny rozlewnicze - Maszyny pakujące - Etykieciarki - Aplikatory etykiet

Stosowane w produkcji technologie zmieniają się z upływem każdego roku. Rozwój wyspecjalizowanych maszyn wpłynął na wzrost możliwości wielu rodzimych zakładów przemysłowych wytwarzając wysokie zyski. Współcześnie duża liczba przedsiębiorców nie wyobraża sobie przemysłu bez innowacyjnych technologii. Pełne zmodernizowanie zakładów przetwórczych sprawia, że wszystkie procesy dokonywane są w szybszym tempie z dokładną kontrolą jakości. Najtrudniejsze z czynności realizują maszyny, które funkcjonują z dużo większą efektywnością aniżeli nie jeden pracownik. Przez to minimalizuje się niebezpieczeństwo wypadków w pracy i wystąpienia chorób związanych z pracą

Wytwarzane aktualnie przez światowych liderów maszyny pakujące to inteligentne urządzenia, których zadaniem jest zwiększenie potencjału procesów produkcyjnych. Najważniejsi producenci maszyn do pakowania blisko współdziałają z wielkimi zakładami produkcyjnymi, wnikliwie monitorując poszczególne elementy produkcji, co sprawia, że tworzone przez nich maszyny wypełniają wszystkie oczekiwania masowych zakładów produkcyjnych chemicznych, czy kosmetycznych. Obecnie każde przedsiębiorstwo ma okazję do stworzenia indywidualnej linii rozlewniczej, korespondującej do charakteru pracy. Maszyny pakujące wytwarzane przez producentów takich jak ZALKIN, CFT, COSMOPACK, czy FT SYSTEM, PE LABELLERS , cechują się komfortową obsługą oraz niezawodną eksploatacją. Maszyny te powstają nie tylko pod względem poprawy efektywności fabryk ale też w dbałości o zdrowie pracowników, jak również kondycję otaczającej nas przyrody Odkryjcie najciekawsze z nich.

Etykieciarki o ogromnych możliwościach

Etykieciarki budowane przez producenta PE LABELLERS to niezwykle nowoczesne urządzenia o niestandardowych możliwościach. PE LABELLERS, jako lider w dziedzinie maszyn etykietujących, zadbał o spójność urządzeń z wymogami technologicznymi dużych zakładów wytwórczych. Etykieciarki działają bowiem z efektywnością sięgającą do nawet 72 000 opakowań na godzinę, co znacznie zwiększa możliwości produkcyjne. Urządzenia te ozdabiają opakowania z użyciem zimnego kleju, kleju topliwego, etykiet samoprzylepnych, kleju termokurczliwego, jak i bez klejowej metody aplikacji ADHESLEEVE, która jest bezpieczna dla człowieka i środowiska.

Aplikatory etykiet producenta PE LABELLERS zostały zaopatrzone w niekonwencjonalne rozwiązania, które zapewniają bezawaryjność maszyn i komfort stosowania. Procedury powiązane z konserwacją etykieciarek zostały ograniczone do minimum, przez zaimplementowanie automatycznego systemy smarowania. Pojedyncza maszyna potrafi obsługiwać kilka metod etykietowania, co sprawia, że doskonale funkcjonuje się w wielobranżowych przedsiębiorstwach. Każda z etykieciarek wyposażona jest także w mechaniczny orientator pojemników dzięki czemu jest w stanie etykietować pojemniki o zróżnicowanym wymiarze i kształcie. Dodatkowo serwomotory i silniki krokowe w pełni kontrolują ruch obrotowy platform. Maszyna działa perfekcyjnie, produkując zyski dla całego przedsiębiorstwa.

Jedną z sugerowanych przez nas maszyn etykietujących, jest etykieciarka rotacyjna model Rollmatic 810 – 15- CR 2-3-425. Etykieciarka ta przykleja etykiety OPP z rolki wykorzystując w tym procesie klej hot-melt. Najistotniejszym komponentem maszyny jest urządzenie poprawiające folię, które modyfikuje każde pionowe przesunięcie etykiety. Ta funkcja pozwala na estetyczne wykończenie każdego opakowania. Aplikator etykiet zaopatrzony jest również w układ tnący, który jest zbudowany z z pojedynczego albo dwóch statycznych noży rotacyjnych. Struktura maszyny daje możliwość użycia rożnych rodzajów kleju topliwego, co sprawia, że jest nadzwyczaj wszechstronnym urządzeniem, które z łatwością się konserwuje.

Uniwersalne nalewarki o podwyższonym standardzie

Nalewarki pełnią niezwykle istotną funkcję w kompletnej linii rozlewniczej. Jak nie najważniejszą. Spora liczba producentów (takich jak CFT) zwraca szczególną uwagę do praktyczności maszyn. Wśród najczęściej stosowanych nalewarek, na specjalne uznanie zasługują nalewarki grawitacyjne jak i nalewarki izobaryczne. Urządzenia te umożliwiają nalew do butelek plastikowych, jak również szklanych, jak i do metalowych puszek i słoików. Nalewarki działają z wydajnością od 3 000 do 90 000 pojemników na godzinę w zależności od konkretnego modelu.

Maszyny rozlewnicze, takie jak nalewarki i dozownice często są wyposażeniem kompleksowych monobloków. Co więcej monobloki składają się także z takich urządzeń jak płuczki a także zamykarki, przez co są w stanie zrealizować proces nalewu od początku do końca. Trójblok MASTER CAN TRONIC to inteligentna maszyna stworzona do nalewu napojów gazowanych i niegazowanych w jakiegokolwiek typu puszki. Wyposażony został w innowacyjne zawory, które eliminują natlenienie się gotowego produktu. Tryb pracy trójbloku zapewnia dokładną penetrację zaworu dozującego w głąb pojemnika, poprzez co rozdzielany produkt jest wolny od wszelkich zarazków

Kolejną maszyną rozlewniczą stosowaną współcześnie przez sporą liczbę producentów wyrobów warzywnych i owocowych jest dozownica tłokowa. Z łatwością napełnia takie produkty jak ketchup, majonez lub koncentrat pomidorowy, przynosząc najwyższe standardy bezpieczeństwa jak i ochrony jakości. Dozownice mogą porcjować towary o różnej konsystencji i temperaturze ( na ciepło i na zimno). Są urządzeniami o szerokiej uniwersalności i równie wysokiej wydajności. Firma CFT, jako jeden z najznakomitszych producentów napełniarek produkuje także takie urządzenia jak dozownice teleskopowe, dozownice kieszeniowe, dozownice grawitacyjne, a także dozownice próżniowe.

Zainteresowanie nowoczesnymi maszynami rozlewniczymi rośnie. Teraz w Polsce dużo zakładów używa urządzeń ulepszających produkcję. Należy pamiętać, że maszyny rozlewnicze dostarczają wysokie standardy bezpieczeństwa procesów, co odzwierciedla następnie jakość sprzedawanych przez Państwa produktów.

Jako kontrahent takich marek jak PE LABELLERS i CFT rekomendujemy nowatorskie rozwiązania w obrębie całych linii rozlewniczych. Jesteśmy w stanie zaopatrzyć każdy zakład przemysłowy w konieczne urządzenia do pakowania oraz rozlewu Zabiegamy o mocniejszą przyszłość ogromnej liczby rodzimych przedsiębiorstw.

Konkretne informacje o naszej firmie i o naszych maszynach znajdą Państwo na naszej stronie www: etykieciarki.

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.
Ok