Marzenia o kolejnym aucie łatwo dzisiaj urzeczywistnić. Przecież pojazd nie jest obecnie wyszukanym zakupem, na który stać tylko wybranych. Ceny aut wciąż spadają, a producenci proponują co raz to lepsze promocje, z których ciężko nie skorzystać. Rozumiemy to przeżycie, gdy patrzy się na reklamę super modelu auta i wie się – w tym samochodzie czułbym się komfortowo.

Kupno nowego pojazdu powiązane jest jednak z pewnymi powinnościami. Bez względu na to czy pragniesz kupić samochód w autoryzowanym sklepie, czy w skupie aut, powinieneś pamiętać o kilku ważnych czynnościach. Jest wiele sytuacji w których rzekomo bezwypadkowy pojazd okazał się być mocno zniszczony, a uczciwy pośrednik oferował kradzione auta. Nie chcemy abyś został w jakikolwiek sposób pokrzywdzony, przez co właśnie opisujemy krok po kroku, co musisz przygotować, aby zakupić piękne auto bez żadnych problemów. Sami posiadamy własną moto giełdę i zależy nam na tym, aby nasi Konsumenci byli odpowiednio poinformowani w sprawie wyboru nowego pojazdu.

Najpierw wybierz model samochodu

Przed nabyciem samochodu, za każdym razem radzimy naszym Klientom, aby odpowiednio zastanowili się nad jego modelem i sposobem wyeksploatowania. Wielokrotnie okazuje się, że model który obecnie nam się podoba będzie dla nas całkiem bezużyteczny. Jeżeli często jeździsz w centrum wybierz samochód niewielki i zwinny, o nie dużym, ekonomicznym napędzie. Możemy Tobie zarekomendować takie modele jak Fiat 500 Ford Ka,|Focus, czy niezwykle powszechny dziś Volkswagen Golf z gustowną linią. Z drugiej strony jeśli poszukujesz pojazdu na rodzinne wycieczki, w takim przypadku najistotniejsze będzie bezpieczeństwo. Zastanów się nad takimi pojazdami jak Skoda Octavia Combi, Renault Scenic, czy bardziej wyrafinowany gatunek Honda CR-V z funkcją typu off road.

Gdzie kupić samochód – salon, czy skup aut?

W tym przypadku wszystko zależy od tego, czy masz w planach zakupić nowe, nieużywane auto, czy preferujesz oszczędzić pieniądze i kupić użytkowany samochód w skupie aut. Walorem kupna pojazdu w partnerskim salonie sprzedaży jest na pewno stały serwis i pewność, że wybrany pojazd nie nie jest sklejony z dwóch innych. A co z wadami? Na pewno może Was odrzucić wartość nowego samochodu, za który będziecie musieli zapłacić nawet do trzech razy więcej, w porównaniu do auta z komisu. Przejdźmy obecnie do oceny zakupu auta w skupie aut. Należy podkreślić, ze całokształt zależy od uczciwości i doświadczenia właściciela takiej placówki. Zazwyczaj powinniśmy wybierać firmy, o których opowiadali nam znajomi. Za każdym razem masz możliwość zobaczyć w sieci, co mówi się o danym sprzedawcy. Jakie są walory zakupu auta na moto giełdzie? Niewątpliwie cena, dużo atrakcyjniejsza niż cena w salonie. Minusy są równie klarowne – brak pewności, czy określone auto ma jakiekolwiek nieprawidłowości. Jednak możemy to bezpośrednio zweryfikować, prosząc sprzedającego o podjechanie do najbliższego punktu kontroli pojazdów.

Zakup nowego auta – formalności

Na samym początku warto jest skontrolować znaleziony samochód – nie tylko pod względem potencjalnych zniszczeń, ale również pod kątem historii rejestracji. Wybierz się z sprzedającym do najbliższej stacji kontroli pojazdów, gdzie mechanik wnikliwie zbada pojazd. Jeśli było ono choć raz uderzone, lub w jakiś sposób przekształcane, fachowiec na pewno Ci o tym opowie. Następnie pójdź na komisariat Policji, gdzie otrzymasz wiedzę o tym, czy auto było kradzione.

Znalazłeś już wymarzony pojazd. Najwyższa pora na formalności, które przy odpowiedniej organizacji nie muszą być wielce utrudnione. Obowiązkowo podpisz umowę, lub weź fakturę od sprzedawcy. Ten papier deklaruje własność określonego auta. Opierając się na nim opłaca się w ciągu 14 dni opłatę PCC w urzędzie skarbowym, która jest równa 2% od sumy sprzedaży samochodu. Następnym krokiem jest nabycie obowiązkowego ubezpieczenia OC. Dzięki praktycznym porównywarkom towarzystw ubezpieczeniowych zanalizujesz która kwota będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Następny krok to zarejestrowanie pojazdu w urzędzie. Do otrzymania nowego dowodu rejestracyjnego potrzebne Ci będzie aktualne ubezpieczenie OC i wynik badania technicznego auta. Możesz się cieszyć swoim samochodem. Prawda, ze proste?

Zakup własnego auta to prezent, na który każdy z nas może sobie pozwolić. A nie ma lepszego uczucia niż pierwsza wycieczka nowym samochodem. Przed zakupem samochodu pamiętaj o przekazanych przez nas wskazówkach i uważaj na błędy, które mogą Cię dużo kosztować. Jeżeli posiadasz jakiekolwiek obiekcje, zazwyczaj masz możliwość przetestować konkretne auto u mechanika, by nie zakupić złomu, który po tygodniu będzie nadawał się na złom. W naszym skupie aut szczególnie często Klienci opowiadali nam wręcz niewiarygodne historie, jak sprzedawcy zwodzili niedoświadczonych Klientów. Stąd też kładziemy szczególny nacisk na doskonałą jakość oferowanych u nas aut. Możesz mieć pewność, ze każde oferowane auto było wcześniej precyzyjnie zbadane. Wstąp do nas i wyjedź swoim pożądanym samochodem. Ofertę obejrzysz na stronie www: Skup aut Kraków

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.
Ok