Będąc kierowcą myślisz na pewno jak ulepszyć swoje predyspozycje w ruchu drogowym. Oczywiście najbardziej kluczowa jest praktyka. Bez przejęcia pewnych zachowań w ruchu ulicznym nie będziesz w stanie sprawnie i bezpiecznie prowadzić pojazdów. Prawdziwa umiejętność jazdy rozpoczyna się wtedy, gdy stajesz się świadomy ryzyka i potrafisz kierować nie tylko autem, lecz także własną wyobraźnią. Doskonale wiemy, że nie zawsze dasz radę zapoznać się z różnymi sytuacjami w trakcie podróży. Z tego względu, jako kompetentny ośrodek doskonalenia techniki jazdy, opracowaliśmy dla Ciebie szkolenie jazdy defensywnej, którego głównym zadaniem, jest wytwarzanie prawidłowych zachowań w przeróżnych sytuacjach drogowych. Zaczynając od złych czynników pogodowych, przejdziesz z z naszą drużyną przez każdą, najmniej przewidywalną sytuację drogową i zrozumiesz na czym polega energiczna i bezkolizyjna jazda pojazdem.

Kurs jazdy defensywnej dla kogo?

Szkolenie jazdy defensywnej przeznaczone jest dla młodych kierowców, jak i dla tych ludzi, którzy mają doświadczenie w zawodowym kierowaniu samochodów od kilkunastu lat. W podstawowym kryterium priorytetem kursu, jest wytworzenie u kierowców właściwych reakcji wobec zagrożeń, które czyhają na nich w ruchu drogowym. Dodatkowo celem szkolenia jest zdobycie umiejętności w zakresie oszczędnej obsługi pojazdów, która oddziałuje na optymalizację jakości jazdy i na komfort każdego z członków ruchu drogowego, a także na podwyższenie sprawności naszego pojazdu.

Na czym polega jazda defensywna?

Defensywna technika prowadzenia pojazdu oparta jest na kilku założeniach. Przede wszystkim wiąże się ona z właściwym przygotowaniem samochodu przed jego użyciem, a także z zapewnieniem sobie ergonomii prowadzenia. W trakcie szkolenia pokażemy Wam konieczne czynności dotyczące eksploatacji pojazdów. Przedstawimy jak sprawdzać stan płynów samochodowych, ciśnienie opon samochodowych i jak przystosować wysokość siedzenia do Waszych wymiarów, aby poprawić widoczność drogi. Jazda defensywna to również umiejętność przystosowania szybkości i sposobu jazdy do poszczególnych warunków pogodowych i stanu nawierzchni drogi. Wytłumaczymy Państwu jak stosować innowacyjne metody hamowania i jak pokonywać zakręt, nie tracąc przyczepności. Dodatkowo nauczymy Państwa rozszyfrowywania postępowania innych uczestników drogi, w taki sposób by jak najbardziej efektywnie odpowiadać na niebezpieczeństwa. Niezwykle ważnym fragmentem szkolenia jest wdrożenie stosownych reakcji psychologicznych przed, jak i po wypadku. Zademonstrujemy Wam jak radzić sobie ze stresem i jak przekonywać innych uczestników ruchu do skutecznych zachowań na drodze.

Etapy szkolenia

Poszczególne szkolenie jazdy defensywnej składa się z 3 cykli. Najpierw każdy kierowca będzie uczęszczał w zajęciach praktycznych z wykorzystaniem symulatora auta osobowego, pojazdu ciężarowego, jak i autokaru, w zależności od typu szkolenia. Prowadzącemu samochód będzie towarzyszył fachowy trener, który na tym stopniu zajmuje się jedynie obserwacją stylu jazdy i analizą reakcji na czynniki zewnętrzne. W trakcie prowadzenia pojazdu, kursant będzie miał szansę przetestowania własnych umiejętności w warunkach nadzwyczajnych. Scenariusz nauki zakłada występowanie przeróżnych, ciężkich do przewidzenia wydarzeń ulicznych takich jak oblodzona nawierzchnia, boczny wiatr, obniżenie warunków widoczności przez mgłę i ostre światło, chwiejny towar, wtargnięcie pieszego na jezdnię, oraz kilka pozostałych okoliczności.

Następnym etapem kursu są lekcje teoretyczne podczas których uczestnicy kursu zaznajomią się z obserwacją stylu jazdy i z nagminnie popełnianymi błędami, które sa w stanie doprowadzić do kolizji na drodze. Podczas lekcji zostaną im przybliżone podstawy bezpiecznego kierowania autem po jezdni i reguły pierwszej pomocy w sytuacjach wymagających ingerencji lekarskiej. Uczestnicy kursu będą mogli poznać techniczne możliwości wykorzystania prywatnego samochodu, by podnieść bezpieczeństwo prowadzenia, oraz zostaną im przedstawione przypadki przeróżnych zdarzeń ulicznych, razem z z szczegółowym omówieniem czynników. Dodatkowo szkoleniowcy udowodnią jak zasady jazdy defensywnej wpływają na zminimalizowanie ryzyka wypadku w ruchu drogowym.

Ostatnia część, praktyki, polega na powtórnym kierowaniu samochodem w symulatorze. Tym razem jednak nauczyciel aktywnie uczęszcza w nauce i sugeruje studentowi jak zastosować zasady jazdy defensywnej w trakcie zwykłej eksploatacji samochodu. Na pojedynczych przykładach zaprezentuje, jak powinna budować się odpowiedź kierowcy na dane zdarzenie.

Ukształtowanie instynktownego przewidywania zagrożeń w trasie może przyczynić się do obniżki wypadków i kolizji, na które zwłaszcza narażone są osoby, które wykonują pracę w zawodzie kierowcy i muszą umieć radzić sobie z groźnymi czynnikami w trasie. W oferowanym przez nas kursie mogą brać udział osoby indywidualne, jak i pracownicy skierowani przez daną firmę w celu poprawienia techniki prowadzenia samochodu. Szkolenie jazdy defensywnej ma wpływ na poprawę techniki jazdy i powiększenie się stanu bezpieczeństwa uczestników ruchu ulicznego, jak i przewożonego ładunku. Uczestnicy po przeprowadzonym kursie będą w stanie precyzyjniej unikać niebezpieczeństw ulicznych i właściwiej opanowywać emocje w sytuacjach skrajnych.

Zapraszamy na kurs jazdy defensywnej, organizowany w naszym ośrodku szkoleniowym. Zapewniamy darmowe pomoce naukowe i sprawdzoną kadrę nauczycieli. Naszą specjalnością są fachowe kursy, które podnoszą bezpieczeństwo kierowców. ODTJ kursy jazdy defensywnej

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.
Ok