W dzisiejszych czasach zwracamy co raz większą uwagę na bezpieczeństwo na drogach. Chcemy jeździć pewniej, dynamiczniej, zachowując przy tym rozwagę i odpowiedzialność. Jeździć bezpiecznie nie oznacza jeździć wolniej. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Jazda bezpieczna to przede wszystkim umiejętność, którą nabywa się wraz z doświadczeniem i przejechanymi w trasie kilometrami. Jeździć bezpiecznie oznacza prowadzić samochód w sposób optymalnie wykorzystujący możliwości techniczne pojazdu i nowoczesne systemy hamowania. Nie zawsze mamy możliwość nauczenia się podstawowych zasad dotyczących stylu jazdy. Na szczęście co raz większa liczba placówek, takich jak nasza, oferuje profesjonalne kursy bezpiecznej jazdy, podczas których ,w łatwy i przyjemny sposób, dowiesz się jak jeździć lepiej.

Kurs jazdy defensywnej

Szkolenie jazdy defensywnej to jeden z elementów szkolenia ,które możemy Tobie zaproponować w ramach nauki bezpiecznej jazdy. Jazda defensywna to nic innego jak unikanie zagrożeń na drodze, poprzez prawidłowe dopasowanie reakcji do danego bodźca. Podczas szkolenia nauczymy Cię wykorzystywać techniczne aspekty Twojego auta, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa na drodze. Wskażemy Tobie jak rozpoznawać niebezpieczne sytuacje i zachowania innych uczestników ruchu, zanim dojdzie do wypadku. Zobaczysz także jaki wpływ na styl jazdy ma pogoda i jak unikać poślizgu na zakręcie. Wskażemy Ci ponadto, jak zachowywać się po wypadku drogowym i jak zadbać o zdrowie i życie innych uczestników ruchu. Szkolenie jazdy defensywnej uczy pozytywnych zachowań na drodze i wykształca wyobraźnię kierowców. To jedno z najbardziej przydatnych szkoleń, w szczególności dla osób, które pełnią funkcję kierowcy i na co dzień mają do czynienia z różnymi zagrożeniami na drodze.

Kurs jazdy ekonomicznej

Po za bezpieczeństwem na drodze ważny jest także ergonomiczny i ekonomiczny styl jazdy. jazda Eko to nie tylko przemijająca moda. To przede wszystkim efektywny sposób na większe oszczędności. Bijące na alarm dane statystyczne dotyczące emisji spalin i badania dotyczące chorób spowodowanych zanieczyszczeniem powietrza otwierają oczy nam wszystkim. Co raz więcej kierowców staje się zwolennikami ekonomicznego stylu jazdy, który nie tylko chroni nasze środowisko, ale również zwiększa zawartość naszego portfela. Założenia ekonomicznej jazdy będziesz mógł poznać w teorii i w praktyce na organizowanym przez nasz ośrodek doskonalenia techniki jazdy szkoleniu jazdy ekonomicznej. Podczas szkolenia odkryjesz jak optymalne wykorzystanie mechanizmów w samochodzie wpływa na redukcję spalania paliwa. Z nami zdobędziesz wiedzę jak przekładać biegi, nowocześnie hamować, dobrać prędkość do danych warunków drogowych i jak przewidywać zachowania innych uczestników ruchu przy jednoczesnym uwzględnieniu teorii jazdy ekonomicznej. Kurs jazdy ekonomicznej to doskonała szansa na poprawę swoich kwalifikacji. Jest on adresowany przede wszystkim do kierowców zatrudnionych w spedycji, ale również do osób prywatnych, które poszukują większych oszczędności na spalaniu paliwa i eksploatacji samochodu.

Szkolenie z zagrożeń w ruchu drogowym

Szkolenie z zagrożeń w ruchu drogowym stanie się nie długo obowiązkiem młodych kierowców. Jest to także znakomita okazja dla kierowców z bogatym doświadczeniem, którzy chcą zdobyć jeszcze lepsze kwalifikacje. Dlaczego kurs z zagrożeń w ruchu drogowym jest tak ważny? Ponieważ wzrasta liczba wypadków w ruchu drogowym, których głównym powodem jest brak wyobraźni i niedostosowanie prędkości do warunków drogowych. Normalne jest, że od świeżego kierowcy nie można spodziewać się manewrów na poziomie kierowcy z bogatym doświadczeniem. Tym bardziej ważne jest uświadomienie go o przyczynach i skutkach zagrożeń drogowych. Szkolenie z zagrożeń w ruchu drogowych przewiduje omówienie takich zagadnień jak przyczyny i skutki wypadków w ruchu drogowym, pierwsza pomoc przedmedyczna, przewidywanie niebezpieczeństwa na drodze i psychologiczne reakcje w trakcie prowadzenia pojazdu. W trakcie zajęć praktycznych skupiamy się na manewrach samochodowych, które pozwalają unikać wypadku w ruchu drogowym. zaplanowane są także ćwiczenia w symulatorze jazdy ekstremalnej i na płycie poślizgowej. To praktyczne szkolenie zwiększy Twoją pewność siebie i sprawi, że będziesz lepszym kierowcom.

Kto może wciąż udział w szkoleniu?

Najlepsze jest to, że w kursie bezpiecznej jazdy może uczestniczyć każda osoba. Wystarczą jedynie chęci, dobre samopoczucie i brak strachu przed nowym wyzwaniem. Kurs bezpiecznej jazdy organizowany jest na naszych samochodach, aczkolwiek uczymy także na prywatnych samochodach. Szczególnie rekomendujemy ten kurs właścicielom firm spedycyjnych, którzy chcą poprawić warunki pracy swoich pracowników. Aby móc uczestniczyć w kursie wystarczy posiadać prawo jazdy w danej kategorii. Wykłady i ćwiczenia prowadzone są w naszym ośrodku doskonalenia techniki jazdy w Toruniu. Cena szkolenia bezpiecznej jazdy ustalana jest indywidualnie z każdą grupą. Możemy zapewnić Państwu miłą obsługę, przystępne ceny i przydatne wskazówki.

Kurs bezpiecznej jazdy to znakomity prezent dla Ciebie, jak i Twoich bliskich. W naszym ośrodku każde szkolenie prowadzone jest z uwzględnieniem nowoczesnych teorii związanych z stylem jazdy. Jako profesjonalna szkoła jazdy staramy się wpływać na kształt świadomości i wyobraźni kierowców. Naszym priorytetem jest zwiększenie poziomu kultury jazdy i pokazywanie granic, których przekroczenie może być przyczyną wypadku. W naszej drużynie pracują jedni z najlepszych ekspertów w kraju, którzy bardzo mocno angażują się w propagowanie koncepcji bezpiecznej jazdy. To dzięki nim możemy pochwalić się wysoką skutecznością i doskonałą organizacja pracy. Nasz ośrodek doskonalenia techniki jazdy to miejsce , które sprawi, że żadna trasa nie będzie dla Ciebie wyzwaniem.

Kurs bezpiecznej jazdy – na naszej stronie zapoznasz się z cenami szkolenia i z naszą pełną ofertą

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.
Ok