Kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych

Pojazd uprzywilejowany to według przepisów prawa pojazd , który wysyła sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie ,jadący z włączonymi światłami drogowymi lub mijania. Pojazdy uprzywilejowane wykorzystuje się w służbach medycznych, służbach ratunkowych lub służbach bezpieczeństwa publicznego. Prowadzenie takich pojazdów jest związane z podwyższonym poziomem ryzyka, przez co kierowca samochodu ratunkowego powinien cechować się specjalnymi umiejętnościami, opanowaniem i bystrością, w najbardziej niebezpiecznych sytuacjach na drodze. W związku z tym Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder w Toruniu organizuje specjalistyczne szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, których celem jest lepsze przygotowanie kierowcy do pełnienia zawodu w transporcie drogowym.

Kurs na pojazdy uprzywilejowane

ODTJ Rajder od kilku lat organizuje szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych w bardzo atrakcyjnej cenie. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 15 maja 2013 roku w sprawie kursów dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych i pojazdów przewożących wartości pieniężne, każda osoba chcąca pracować w zawodzie kierowcy, lub pełniąc a już takie funkcje jest zobowiązana do ukończenia szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Posiadanie prawa jazdy w danej kategorii już nie wystarczy. Obowiązek uczestnictwa w kursie dotyczy wszystkich kierowców, niezależnie od stażu pracy, a program szkolenia, ma na celu przygotowanie ich do prowadzenia pojazdu w zróżnicowanych sytuacjach drogowych. Podczas kursu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych poruszane są nie tylko aspekty techniczne, ale także psychologiczne, co umożliwi kierowcom skuteczniejsze działanie pod presją czasu i stresu.

Program kursu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych

Praca kierowcy pojazdu uprzywilejowanego wiąże się z zwiększonym ryzykiem wypadku w ruchu drogowym. Co więcej tacy kierowcy są odpowiedzialni za życie i bezpieczeństwo przewożonych osób. Ze względu na to wskazanie im optymalnych reakcji na zagrożenia drogowe i ekstremalnych sytuacji w ruchu drogowym jest najważniejszym założeniem szkolenia. Podobnie jak standardowy kurs na prawo jazdy, kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych złożony jest z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Podczas zajęć teoretycznych, kierowcy nie tylko przypominają sobie aktualne przepisy ruchu drogowego, ale także zostają zaznajomieni z technicznymi i psychologicznymi aspektami zawodu kierowcy. Instruktorzy omawiają także, jak przekroczenie pewnych granic wpływa na rozwój niebezpieczeństwa na drodze. W trakcie zajęć praktycznych kursanci wykonują manewry drogowe związane z jazdą w warunkach specjalnych. W programie szkolenia przewidziane są także ćwiczenia na specjalnym torze i na płycie poślizgowej. Każdy punkt programu szkolenia ma lepiej przygotować kierowcę pojazdu uprzywilejowanego do bezpiecznego i dynamicznego prowadzenia pojazdu.

Wymagania i cena szkolenia

Kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, jak sama nazwa wskazuje, został przygotowany dla osób, które chcą chcą zostać lub już są kierowcą pojazdu uprzywilejowanego. Za kierowcę pojazdu uprzywilejowanego uważa się osobę, która prowadzi takie pojazdy mechaniczne jak: pojazd przewożący wartości pieniężne, bankowóz, pojazd Straży Celnej, pojazd Straży Miejskiej, pojazd Straży Granicznej, radiowóz, wóz Straży Pożarnej, samochód pogotowia technicznego i karetka pogotowia ratunkowego. Każda osoba, która chce uczestniczyć w kursie powinna mieć ukończony 21 rok życia i powinna posiadać takie dokumenty jak: odpowiednie prawo jazdy i zaświadczenie od lekarza wskazujące na brak przeszkód zdrowotnych i psychicznych. Cena szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych zależna jest od indywidualnych ustaleń z zainteresowanym kandydatem. Ceny zaczynają się od 650 zł za kurs. Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder zawsze oferuje korzystne zniżki dla stałych Klientów i grup. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane zakończone jest wydaniem zaświadczenia zezwalającego prowadzić pojazdy uprzywilejowane w ruchu drogowym.

ODTJ Rajder

ODTJ Rajder z siedzibą w Toruniu to renomowana placówka szkolenia kierowców. Oferujemy szeroką gamę szkoleń związanych z bezpieczną, ekonomiczną i defensywną jazdą. Organizujemy także specjalistyczne kursy na instruktora techniki jazdy. Wyróżniają nas indywidualne podejście do każdego Klienta i doskonałe warunki nauczania z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i skutecznych narzędzi. W naszej szkole zatrudnieni są wykształceni instruktorzy, którzy w oparciu o bogate doświadczenie, cierpliwość i znajomość technik jazdy, idealnie przygotowują kierowców do radzenia sobie z ekstremalnymi sytuacjami w ruchu drogowym. Wspólnie zadbamy o bezpieczeństwo na drogach.

Jeśli chcesz wziąć udział w szkoleniu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, skontaktuj się z naszym biurem pod numerem telefonu 609 929 090 i zdobądź informacje o cenie i terminie kursu. Szkolenie dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych to doskonała okazja na zdobycie atrakcyjnego i ciekawego zawodu. Przygotujemy Cię najlepiej, jak to możliwe. U nas jesteś zawsze mile widziany. Zapraszamy do Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder w Toruniu.

Wejdź na naszą stronę internetową i dowiedz się więcej – kurs na pojazdy uprzywilejowane

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.
Ok