Jak wygląda kurs jazdy defensywnej?

kurs jazdy defensywnej

Uważne obserwowanie jezdni, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozwaga przy wykonywaniu manewrów drogowych i opracowywanie strategii jazdy to najlepszy przepis na zostanie bezpiecznym i dynamicznym kierowcą. Są to także podstawowe zasady jazdy defensywnej, czyli techniki jazdy, która poprzez przewidywanie zagrożeń ma wpływ na wzrost bezpieczeństwa kierowcy i innych użytkowników ruchu drogowego. Jazda defensywna to przede wszystkim rozmyślne unikanie gwałtownych manewrów i agresywnego postępowania na drodze. To również optymalne wykorzystanie technicznych aspektów samochodu i w miarę wczesne informowanie innych o swoich zamiarach. Inaczej mówiąc, jazda defensywna to inteligentny i wysoce kulturalny styl, który jest co raz częściej stosowana przez kierowców w Polsce. Do tej pory mogliśmy jedynie czytać o regułach jazdy defensywnej. Jednak ośrodek doskonalenia techniki jazdy chcąc spełniać oczekiwania naszych Klientów od kilku lat organizuje szkolenia jazdy defensywnej w Toruniu. Długoletnie doświadczenie i fachowa kadra to nasze największe walory. Kurs jazdy defensywnej, organizowany przez naszą firmę, to znakomita szansa na zwiększenie swoich kwalifikacji na drodze. Zobacz na czym polega kurs jazdy defensywnej i zyskaj więcej niż myślisz.

Program kursu jazdy defensywnej

Kurs jazdy defensywnej składa się z 3 części. Pierwszy etap kursu polega na audycie bezpieczeństwa, podczas którego instruktor ocenia sposób jazdy osoby prowadzącej samochód. Przy wsparciu specjalistycznej aparatury telemetrycznej mierzone są wszystkie działania kierowcy, oraz dane pokonywanej trasy, takie jak obciążenie silnika, średnia prędkość i średnie użycie paliwa. Podczas jazdy instruktor wykorzystuje różne elementy scenariusza, by kompleksowo ocenić styl jazdy kierowcy w każdej sytuacji na drodze. Po zakończeniu etapu praktycznego, instruktor wydaje ocenę stylu jazdy. Dalej zaczyna się kolejna faza szkolenia – wykłady teoretyczne, podczas których opisywane są dokładnie takie tematy jak rola kierowcy przed rozpoczęciem korzystania z samochodu, technika kierowania pojazdem, przepisy ruchu drogowego, przewidywanie zachowań na drodze, psychologiczne aspekty ruchu drogowego, jazda ekonomiczna, przyczyny i skutki wypadków, a także podstawy pierwszej pomocy przedmedycznej. Po zakończeniu teorii, kursanci ponownie biorą udział w zajęciach praktycznych z instruktorem. Tym razem starają się, zgodnie z wskazówkami instruktora, wdrożyć poznane na zajęciach zasady jazdy defensywnej. Instruktor wskazuje złe przyzwyczajenia i pomaga skuteczniej wykorzystać elementy jazdy defensywnej.

Kilka podstawowych zasad jazdy defensywnej

Idea jazdy defensywnej łączy pragmatyzm, koncentrację i szybką reakcję w jednym. najbardziej istotnym elementem idei jazdy defensywnej jest odpowiednie dopasowanie prędkości samochodu do warunków drogowych i optymalne reagowanie na czynniki zewnętrzne. Kierowca defensywny powinien umieć rozpoznawać wszelkie granice i powinien być świadomy zagrożeń na drodze. Aby to osiągnąć powinniśmy przestrzegać kliku zasad jazdy defensywnej. Na początku powinniśmy dobrze przygotować samochód do jazdy. Sprawdzamy ilość płynów, ciśnienie opon i działanie świateł samochodowych. Przyjmujemy wygodną pozycję i ustawiamy kierownicę, siedzenie, oraz lusterka. Prowadząc samochód dokładnie obserwujemy drogę i pobocze. Wtedy zwiększamy swoje szanse na szybsze dostrzeżenie potencjalnego zagrożenia. Przestrzegamy zasad ruchu drogowego, starając się dopasować szybkość do warunków pogodowych. Zawsze patrzymy na znaki drogowe. Analizujemy postępowanie innych uczestników ruchu drogowego, a sami staramy się sygnalizować swoje manewry odpowiednio wcześnie. Zadbaj także o swój komfort w trakcie jazdy -nie przegrzewaj samochodu, a gdy poczujesz zmęczenie, zatrzymaj się, skorzystaj z świeżego powietrza lub spróbuj się zdrzemnąć. Te , z pozoru bagatelne zasady, często mogą uratować ludzkie życie, dlatego też warto je przestrzegać.

Jakie są zalety kursu jazdy defensywnej?

Zalet szkolenia jazdy defensywnej jest bardzo wiele. Pozwala nam ono lepiej zrozumieć materię ruchu drogowego. Zaplanowanie jazdy samochodem nie będzie stanowiło dla nas żadnego problemu. Kurs jazdy defensywnej minimalizuje ryzyko drogowe i ogranicza stres związany z jazdą samochodem. Dodatkowo umiejętność jazdy defensywnej może wpłynąć na zminimalizowanie kosztów użytkowania pojazdu. Po zakończeniu szkolenia stajemy się bardziej świadomi zagrożeń, bardziej pewni swoich umiejętności i mocniej skupieni na jeździe. Kurs jazdy defensywnej zdecydowanie buduje wyobraźnię kierowców i pomaga w kształtowaniu pozytywnych zachowań na drodze. Dodatkowym atutem szkolenia jest jego niska cena.

W szkoleniu jazdy defensywnej może wziąć udział każdy. Bez względu na wiek i kwalifikacje nauczymy Cię jeździć bezpieczniej. Oferujemy kursy jazdy defensywnej w bardzo przystępnej cenie. Nasz ośrodek doskonalenia techniki jazdy specjalizuje się w prowadzeniu profesjonalnych kursów doskonalenia techniki jazdy. Już wielu Klientów skorzystało z naszej oferty. Teraz Ty możesz dołączyć do zadowolonego grona naszych kursantów. ODTJ w Toruniu może pochwalić się autorskimi metodami nauczania, które są bardzo skuteczne. Korzystamy z nowoczesnych urządzeń multimedialnych, dzięki którym nasi Klienci szybko przyswajają wiedzę. Na terenie naszego ośrodka znajduje się także nowoczesny plac manewrowy i płyta poślizgowa. Dla nas nauka jazdy to pasja, dlatego też organizując kursy jazdy defensywnej w pełni poświęcamy się naszym Klientom.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, wejdź na naszą stronę internetową – http://www.jazdadefensywna.net/kurs-jazdy-defensywnej/

 

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.
Ok