Nowoczesne implanty stomatologiczne w służbie estetyki

Zęby w kształcie litery “V”, boskie proporcje a kondycja psychiczna

W pierwotnych plemionach indiańskich z rozmysłem wdrażano metody zniekształcania zębów, aby jasne było “kto jest kim”. Wygląd zębów przynależał zatem do aspektów cechujących konkretną jednostkę pod względem przynależności społecznej oraz obejmowanego w hierarchii miejsca. Jednakowo sytuacja miała się u pozostałych wspólnot, które za pomocą tatuaży, skaleczeń, opasek albo kolczyków, pragnęły wyróżniać się na tle pozostałych. Jak wspomina Mariusz Pryliński w Estetyce białej i czerwonej: “Zabieg ten dotyczy obu płci i ma miejsce w wieku osiemnastu lat u mężczyzn oraz dziewięciu u kobiet. W wielu przypadkach członkowie tych szczepów mieszkają i pracują już w dużych aglomeracjach miejskich, a pomimo to pozostają wierni swym tradycjom plemiennym”. Antyczni Grecy analizowali ludzkie ciało pod względem proporcjonalności Panowała reguła “złotego podziału”, która była ściśle powiązana z boskimi proporcjami. Chodzi tutaj o zasadnicze zależności matematyczne pomiędzy dowolnymi odcinkami. Na bazie dokonanych doświadczeń natychmiast przekonano się, iż myślenie Greków było prawidłowe. Stosuje się je zatem we nowoczesnej dentystyce. Podstawowe eksperymenty w kręgu zagadnień odontologii , opierającej się na poprawianiu wyglądu zębów, podjęto w XIX wieku. Dostrzeżono duży wzrost akceptacji samego siebie, nastroju i poziomu poczucia szczęścia u osób, których uzębienie nie miało zbyt dużej liczby przebarwień oraz defektów. Także dziś proces ożywiania pięknego koloru zajmuje naczelne miejsce pośród licznych zabiegów.

Autorskie mikstury mogą przynieść więcej szkód niż pożytku

Wiele z nas pragnie posiadać mocne , a także białe zęby. Piękny, szczery, rozłożysty uśmiech jest znakiem nie tylko dobrej formy fizycznej ilustruje między innymi nasz sposób odżywiania, ale także naszą wizytówką , kiedy spotykamy się z kimś face to face – na rozmowie o pracę lub z ważnym klientem. Wystarczy wyobrazić sobie modelowy scenariusz: niestara, piękna dziewczyna zagląda do cukierni. Zajmuje wskazany stolik, po czym przystępuje do niej kelner z menu. Ona uśmiecha się i w tym czasie widać u niej rozwiniętą próchnicę, martwicę wszystkich zębów czy co gorsze – ich nieobecność… Ta zabawna opowieść jest doskonałym przykładem tego, czego wszyscy wolą uniknąć. Popularne są tanie metody wybielania zębów, m. in. kombinacja sody oczyszczonej z wodą utlenioną, co może zniszczyć szkliwo. Zanim jednak rozpoczniemy z zapałem szczotkować zęby na własną rękę skomponowanym “eliksirem”, jesteśmy zobowiązani upewnić się czy nie doznamy uszczerbku na zdrowiu. Warto przeanalizować też – czy nie ma oznak niebezpiecznego stanu chorobowego, który należy najpierw wyleczyć? Jedynie specjalista jest w stanie przyjrzeć się temu i zaproponować adekwatną terapię. Modnym sposobem wybielania jest używanie past wybielających do zębów oraz specjalnych pasków. Dzięki nim nie otrzymamy jednak takich rezultatów, jakich z niecierpliwością wypatrujemy – ekspresowego, profesjonalnego , a także długofalowego zlikwidowania przebarwień. Jeżeli taki jest zasadniczy cel, należy umówić się na wizytę do stomatologa, który sprawdzi stan zębów, wypełni ubytki, usunie twarde złogi nazębne, osad oraz drobne plamki zanim odbędzie się główny zabieg. Bo opisywany zabieg opiera się na naświetleniu zębów przy użyciu lampy lub lasera oraz wspomagającego żelu. Jest nieinwazyjny żaden przyrząd nie zostaje wprowadzony do wnętrza organizmu i w 100% bezbolesny.

Rozwiązanie dla małych i dużych kłopotów

Dzięki gwałtownemu rozwojowi protetyki można zrekonstruować utracone zęby, a także całą szczękę. Chodzi powtórne nadanie podstawowych funkcji zgryzowi oraz zagwarantowanie mu pięknego wyglądu. Podczas rozmowy z lekarzem specjalistą otrzymamy szczegółowe informacje dotyczące technik uzupełnienia sporadycznych braków w uzębieniu bądź odbudowania całego łuku zębowego. Obecnie nie ma żadnych przeszkód z tym, żeby szybko i profesjonalne wykonać między innymi częściową koronę zęba (ceramiczną lub biokompatybilną) czy trwałą protezę, bazującą na implantach, którą stosuje się przy znacznych brakach w uzębieniu. Licówki ceramiczne są znakomitym środkiem na uzyskanie perfekcyjnego uśmiechu dla wszystkich, którym pozostał fragment zęba albo szkliwo ma liczne bruzdy. Są odporne na ścieranie i do złudzenia przypominają prawdziwe zęby. Technika Inlay – Onlay, a mianowicie adhezyjna odbudowa ceramiczna (BPR), pomaga wymienić zajmującą spory obszar amalgamatową plombę na wypełnienie w formie korony. Tzw. bonding to zabieg, podczas którego robi się delikatne poprawki: likwidowania znacznych odległości między zębami albo wygładzania uszkodzeń szkliwa. Sposoby wykonywania wszystkich wymienionych technik bazują współcześnie na informatyce i dzięki temu powstają coraz nowsze sposoby sporządzania materiałów i ich obróbki. Wiele interesariuszy pamięta tymczasem jak w powszechnym użyciu było złoto. Wielość możliwości pociąga za sobą taki skutek, że lekarz musi wybrać tą najlepszą w określonym przypadku, nie poddając się równocześnie wpływowi działań marketingowych.

Jeżeli jesteś zainteresowany skutecznymi metodami wybielania zębów, wejdź na naszą stronę, gdzie odkryjesz bardziej specjalistyczne informacje na temat nowoczesnych zabiegów estetycznych: Stomatolog.

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.
Ok