Co to jest pozycjonowanie stron? Czy jest to bezpieczny sposób na reklamę mojej strony internetowej? Jakie efekty przynosi pozycjonowanie stron? Ile się płaci za pozycjonowanie stron? To najczęstsze pytania zadawane przez Klientów agencją interaktywnym zanim zainwestują w tego rodzaju usługę.

Efektywność pozycjonowania zależna jest od kilkunastu czynników, oraz wykorzystywanych technik. Agencje SEO popisują się niezwykłą fantazją w mówieniu o tym jak szybko są w stanie wypozycjonować stronę i znajomości „tajnego algorytmu Google”. Najczęściej te agencje, oferujące przystępne cenowo i szybkie pozycjonowanie, w rezultacie prowadzą do zablokowania stron swoich Klientów przez Google. Stosują one spamowanie, które w dłuższym czasie okazuje się dla nas bardzo niekorzystne. Pozycjonowanie za wszelką cenę nie jest zatem wskazane, a praca nad podniesieniem takiej witryny do poprzedniej pozycji może zająć nawet cały rok.

W poniższym poradniku po kolei opiszemy Wam czym jest skuteczne i bezpieczne pozycjonowanie stron internetowych. Warto poznać te wskazówki, żeby unikać oszustów, których w branży SEO nie brakuje.

Jakie korzyści przynosi pozycjonowanie stron?

Bez żadnych wątpliwości możemy powiedzieć, że żyjemy w erze Internetu. Instytucje, których strony www są chętnie klikane, zyskują jeszcze więcej w świecie rzeczywistym. Wzrost popularności tych stron nie jest jednak kwestią przypadku, ale szczegółowo zaplanowanej techniki marketingowej. Techniki takie jak pozycjonowanie stron, czy prowadzenie profilu na Facebooku, czy Instagramie podwyższa możliwości firm na złapanie wielu nowych Klientów. Dlaczego pozycjonowanie stron okazuje się być najskuteczniejsze? Argument jest niezwykle prosty – liczba osób korzystających z wyszukiwarek, którzy za jakiś czas mogą stać się Klientami Twojej firmy.

Oczywiście nie raz szukałeś produktów w Internecie. Pewnie korzystałeś z wyszukiwarki Google. Po napisaniu konkretnej frazy, np. Fryzjer Toruń, pokazała Ci się lista wyników. Sugerując się zasadą im wyżej tym lepiej, wchodziłeś na strony firm, które znajdowały się w pierwszej 10. Tak robi 90% użytkowników wyszukiwarki Google. W praktyce każdy z nas zwraca uwagę na pierwsze 10 pozycji na liście naturalnych wyników, a jedynie nieliczni wchodzą na kolejne strony. Możemy śmiało napisać,że najważniejszym atutem pozycjonowania, jest szansa zainteresowania swoją stroną szerszego kręgu odbiorców.

Pozycjonowanie stron krok po kroku

Pozycjonowanie strony ma wpływ na optymalizację jej pozycji w naturalnych wynikach wyszukiwania Google. Strony katalogowane są w tym rankingu w właściwej kolejności, adresującej do ich trafności z wpisywanym słowem kluczowym. Przygotowywaniem tej listy zajmują się boty Google, których funkcjonowanie opiera się na zaawansowanym algorytmie, unowocześnianym co jakiś czas. Pozycjonowanie jest zatem dość skomplikowanym procesem, często odkrywanym metodą wieloletnich testów, gdyż żadna agencja SEO na świecie nie ma pojęcia jak wygląda słynny algorytm Google. Realizując konkretne działania na stronie i patrząc na transformację jej pozycji, możemy wyłącznie stwierdzić jakie są czynniki oddziałujące na skuteczne pozycjonowanie. Według nas są to między innymi:

  • optymalizacja strony – poprawa wydajności i dopracowanie kodu strony sprawią, że określona witryna będzie bardziej czytelna dla autobotów wyszukiwarki. Ogromne znaczenie ma także ilość słów kluczowych w zawartości strony.
  • liczba wyświetleń strony – zadbanie o dużą ilość wysokiej jakości linków zewnętrznych, jak i wewnętrznych spowoduje, że tak samo jak zainteresowani usługami Klienci, autoboty Google też spojrzą z zaciekawieniem na daną stroną. Aby zbudować bogaty zbiór linków zewnętrznych możesz postawić własne strony zapleczowe.
  • aktualizowanie wpisów – odpowiednia i intrygująca zawartość strony to jedno, a nowe aktualizacje strony to drugie. Wartościowe dla Google witryny to te, na których ciągle coś się dzieje. Przy okazji zadbasz w ten sposób o swoich czytelników.
  • responsywność – jest dzisiaj bardzo ważna, ze względu na to że co raz więcej osób korzysta z urządzeń mobilnych. Strony responsywne dostosowują się do wielkości danego ekranu i ładują się dość szybko, co zauważą boty Google.

Tu tak naprawdę nieliczne przykłady czynników oddziałujących na wzrost pozycji strony w naturalnych wynikach Google. Wiele agencji oferujących pozycjonowanie rozpoczyna pracę z Klientem od określenia słów kluczowych. Najlepsi specjaliści pomogą Ci wyszukać takie frazy, dla których skuteczny wzrost pozycji strony będzie kwestią czasu. Niektóre firmy będą Cię namawiać na stworzenie własnego zaplecza SEO, lub skorzystanie z ich bazy. Może to być dobry pomysł. Jest to sygnał, że agencje te dbają o Klienta, nie chcąc go naciągnąć na niebezpieczny spam, który jak już się dowiedzieliście, może was wiele kosztować. Co do opłat, standardowe pakiety pozycjonowania to koszt zaczynający się od 100 złotych miesięcznie. Czy jest to duża inwestycja? Nie, jeśli uświadomisz sobie ilu stałych Klientów możesz zainteresować tylko przez fakt, że Twoja strona będzie wyżej niż strony konkurencji. Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz – efekty pozycjonowania widoczne są dopiero po kilku tygodniach. Jeżeli jakaś firma proponuje Tobie znacznie krótszy termin, może być to sygnał, że stosuje niebezpieczne metody.

Chcesz skorzystać z bezpiecznego pozycjonowania – odwiedź naszą stronę i poznaj szczegółową ofertę: pozycjonowanie stron

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.
Ok