Projektowanie instalacji c.o. – jaki system wybrać?

Projektowanie instalacji c.o. – jaki system wybrać?

Instalacje co - Kotły gazowe - Kotły stałopalne - Toruń

Jeszcze przed budową domu dobrze jest pomyśleć która instalacja grzewcza będzie dla nas najlepsza. Dziś, firmy zajmujące się techniką grzewczą oferują bogate i bardzo zróżnicowane rozwiązania, więc możemy wybierać spośród wielu urządzeń. Zanim jednak wybierzemy system ogrzewania powinniśmy dobrze przemyśleć swoje potrzeby. Po pierwsze jakiego rodzaju paliwa pragniemy stosować. Po drugie czy chcemy minimalizować koszty ogrzewania i, co dla wielu osób jest bardzo istotne, czy chcemy aby domowa instalacja grzewcza była korzystna dla otaczającego nas środowiska. Pamiętajmy, że najlepsze rozwiązania to te, które będą idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Pomożemy Państwu rozeznać się w produktach oferowanych dziś na rynku. Tutaj poznacie najbardziej wydajne systemy grzewcze, wraz z ich dokładną specyfikacją.

Kotły na paliwa stałe

Jeśli potrzebujecie uniwersalnych i ekonomicznych urządzeń grzewczych, kotły stałopalne to idealny produkt. Są to urządzenia grzewcze, które generują ciepło poprzez wykorzystywanie takich materiałów opałowych jak eko groszek, pellet, czy węgiel kamienny. Taka instalacja grzewcza zapewnia nam możliwość wykorzystywania najbardziej atrakcyjnego w danym czasie paliwa, co zmniejsza opłaty za ogrzewanie domu w istotnym stopniu. Kotły stałopalne współpracują z takimi urządzeniami jak pompy ciepła, czy kotły gazowe. Są wysoce bezpieczne i łatwe w utrzymaniu. Każda firma oferuje kotły na paliwa stałe z ładunkiem ręcznym, a także kotły na paliwa stałe z automatycznym podajnikiem, dla osób, które szanują swój czas i komfort.

Nowoczesne kotły gazowe

Obecnie na rynku występują dwa typy kotłów gazowych. Są to kotły gazowe kondensacyjne i konwencjonalne kotły gazowe. Kotły kondensacyjne w procesie ogrzewania wykorzystują także ciepło stworzone z spalin, co gwarantuje maksymalne oszczędności. Kotły konwencjonalne nie korzystają z całej energii powstałej z spalania. Są jednak o wiele tańsze w eksploatacji i utrzymaniu. Kotły gazowe działają w oparciu o jedno z najmniej kosztownych źródeł energii – gaz, dlatego są idealne dla osób, które starają się oszczędzać. Charakteryzują się kompaktową konstrukcją. Kotły mogą być doprowadzone do instalacji ogrzewania podłogowego, tworząc miłą atmosferę w domu.

Nowoczesne kotły olejowe

Kondensacyjne kotły olejowe spalając olej opałowy wykorzystują także ciepło, które w tradycyjnej technice ogrzewania wyparowuje przez komin. Dzięki tej właściwości kotły olejowe funkcjonują z efektywnością sięgającą nawet do 90%, co w rezultacie redukuje straty ciepła. Nowoczesne kotły olejowe posiadają zaawansowane wymienniki ciepła, które obniżają temperaturę spalin, ograniczając emisję CO2. Warto jest zauważyć, że co raz większa liczba producentów produkuje kotły na olej opałowy z udziałem biooleju, co korzystnie wpływa na stan przyrody. Kotły olejowe są zatem energooszczędne i proekologiczne.

Rekuperatory – nowe oblicze ogrzewania

Rekuperator jest urządzeniem montowanym w systemach wentylacji, które umożliwia wymianę ciepła z powietrza wywiewanego na zewnątrz. Takie urządzenia gwarantują nie tylko świeże powietrze przez całą dobę, ale także wydajne ogrzewanie pomieszczeń. Rekuperatory to względnie świeże urządzenia, których popularność wciąż pędzi do przodu. Odbierają one ciepło na poziomie wyższym niż 90 %, co w efekcie umożliwia realne oszczędności. Są także przyjazne środowisku, ponieważ nie korzystają żadnych uzupełniających źródeł ciepła. Ogrzewanie pomieszczeń rekuperatorami rozwiązanie na które Cię stać.

Ogrzewanie podłogowe – sposób na nieograniczone ciepło

Jednym z najlepszych dziś dostępnych rozwiązań grzewczych jest ogrzewanie podłogowe. Może ono funkcjonować jako autonomiczny system grzewczy, albo może uzupełniać działanie standardowej instalacji. Atutem ogrzewania podłogowego jest sposobność jego montowania do jakichkolwiek dostępnych w ofercie urządzeń grzewczych . Współpracuje ono z kotłami na eko groszek i kotłami na paliwa stałe. Ogrzewanie podłogowe dzielimy na elektryczne i wodne. Kompleks rur zainstalowany pod posadzką generuje ciepło, które wystarcza na ogrzanie całego mieszkania. Instalacja podłogowa może być zamontowana pod podłogą drewnianą, a także pod kafelkami. Ogrzewanie podłogowe zapewnia idealny podział temperatury i jest całkowicie niewidoczne, co podnosi estetykę wnętrza.

Bezpieczeństwo instalacji c.o. domu to podstawa, dlatego projektowanie instalacji co przekażmy specjalistom. W energooszczędnym domu dobrzej jest także zamontować ogrzewanie podłogowe, które gwarantuje wysoki standard i wygodę. W końcu miło chodzić rankiem po ciepłych kafelkach. Wybierając dany system ogrzewania, sprawdźmy jakość urządzeń. Kupujmy jedynie te, które wyposażone są w wszelkie atesty i są proste w eksploatacji. Nie oszczędzajmy na urządzeniach, które będą nam towarzyszyć przez długi czas.

Bezpieczne instalacje c.o są bezcenne. Tutaj podstawy to jakość wykonania i produktywność urządzeń. Jeśli teraz stawiają Państwo dom, lub zamierzają w przyszłości odświeżyć swój system grzewczy, zapraszamy na naszą stronę internetową po więcej porad. Nasze specjalizacje to przede wszystkim serwis kotłów Viessman i Beretta, oraz projektowanie instalacji c.o. Wejdź w znajdujący się obok link by wejść na naszą witrynę i dowiedzieć się więcej o naszej firmie: Kotły gazowe Toruń.

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.
Ok