Pianka PUR – nowoczesna izolacja wnętrza

Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur

Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur

Czy prawidłowe ocieplenie budynku oddziałuje na efektywność energetyczną? Bezsprzecznie. Z wysoką wydajnością energetyczną zmierzają w parze oszczędności pieniężne, przez wzgląd na redukcję kosztów ogrzewania. Dobre ocieplenie mieszkania sprawi, że ciepło będzie się w nim dłużej utrzymywać. Rachunek jest zatem bardzo prosty.

W ogromnym wachlarzu materiałów izolacyjnych pojawiła się jakiś czas temu pianka poliuretanowa – lekka, wnikająca w skomplikowane miejsca, umożliwiająca maksymalną ochronę cieplną. Krótko mówiąc wyjątkowa w każdym calu. W bieżącym artykule pragniemy Wam przedstawić ją z bliska, by dowieść, że w budownictwie czasem dobrze jest postawić na innowacyjność, a nie na dostępne standardy.

Izolacja natryskowa, gdyż tak też określa się technologią wykorzystującą piankę poliuretanową, idealnie sprawdza się w najtrudniejszych warunkach. Firmy budowlane ochoczo wykorzystują ją w budownictwie jednorodzinnym, jak i industrialnym. Kluczową cechą pianki poliuretanowej jest jej niewielka waga, w przeciwieństwie do innych materiałów izolacyjnych. Dzięki tej właściwości pianka nie przeciąża konstrukcji budynku, budynku, co zdecydowanie powiększa opcje jej użycia. Pianka poliuretanowa wdrażana jest w dwóch rozwiązaniach – otwartokomórkowym i zamkniętokomórkowym, które pokażemy Wam w dzisiejszym poradniku. Jesteście zainteresowani?

Izolacja otwartokomórkowa do poddaszy

Jak samo określenie sugeruje, pianka otwartokórkowa odznacza się otwartą budową komórek. Wodę nie zatrzymuje się wewnątrz domu, lecz łatwo przelatuje przez powierzchnię izolacji na zewnątrz. Wskazana zaleta fachowo szacowana jest poprzez współczynnik oporu dyfuzyjnego, który w systemie otwartokomórokwym jest niezwykle niski. Niezmiernie kluczowym atutem pianki otwartokomórkowej jest użycie wody jako czynnika spieniającego. Znaczy to, że niniejszy rodzaj ocieplenia jest wyjątkowo nieszkodliwy i może być z powodzeniem aplikowany w każdej konfiguracji budowlanej. Ocieplenie otwartokomórkowe jest szczególnie rekomendowana w budownictwie pasywnym, w którym najlepiej sprawdzają się o dobrych cechach termoizolacyjnych. Pianka nie przewodniczy ciepła, przez co zostaje ono zatrzymane w mieszkaniu. Ogranicza natomiast dopływ pyłu i obniża hałasy z zewnątrz. System otwartokomórkowy to najodpowiedniejsze rozwiązanie do ocieplania poddaszy lub ścian działowych.

Izolacja zamkniętokomórkowa o ogromnych możliwościach

Pianka PUR zamkniętokomórkowa ma dużo szersze zastosowanie, niż systemy o otwartych komórkach, a to z uwagi na zwartą budowę komórek. Ocieplenie zamkniętokomórkowe nie pochłania wilgoci, jest odporna na ściskanie i może być wdrażana w szerokim kręgu temperatur. Co więcej odznacza się znacznie lepszym współczynnikiem przewodzenia ciepła. Te walory powodują, że pianka zamkniętokomórkowa odnajduje zastosowanie w izolacji płaskich dachów, fundamentów, konstrukcji ze stali chłodni, czy kanalizacji. Z uwagi na gęstą konsystencję przygotowuje się z niej między innymi gotowe płyty warstwowe.

Dlaczego warto stosować piankę PUR?

Pianka PUR powstaje jest z dwóch kluczowych składników – polieteru i izocyjanu. Te dwa komponenty w zestawieniu z wodą produkują pianę o zwartej strukturze i dobrych właściwościach termoizolacyjnych. Gotowa pianka PUR produkowana jest wyłącznie w miejscu montażu, co znacznie skraca czas wykonania izolacji. Sprężysta postać pianki powoduje, że dociera ona w trudno dostępne wnętrza, wykluczając tym samym powstanie tzw. mostków termicznych, co działo się bardzo często przy instalacji klasycznych surowców ociepleniowych. Pianka poliuretanowa jest lekka i nie obciąża budowy domu. Z tego powodu może być stosowana zarówno w nowym budownictwie, jak i przy odnawianiu wiekowych obiektów, czy przy budowie hal przemysłowych o sporej powierzchni. Warto zauważyć też, że izolacja pianką jest wyjątkowo efektywna. Nie ulega degradacji biologicznej, co oznacza, że zachowuje swoje właściwości przez wiele lat. Gromadzi ciepło w mieszkaniu w zimę i nie dopuszcza do zbytniego ogrzania się pomieszczenia w lato – działa zatem dwukierunkowo. Ponadto pianka PUR nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych, co powiększa grono jej zwolenników. Nie jest również atrakcyjnym surowcem dla gryzoni, czy insektów, których bytność w wnętrzu nie jest mile widziana. Pianka poliuretanowa to po prostu niekonwencjonalny materiał ociepleniowy.

Pianka z poliuretanu sprawdza się w zróżnicowanej temperaturze i w niedostępnych strefach. Jest to najdoskonalszy system do ocieplania poddaszy i fundamentów. Pianka poliuretanowa może być stosowana w budownictwie rodzinnym, jak i w budownictwie fabrycznym. Współgra również z wszelkimi wymogami budownictwa pasywnego. Jest materiałem wydajnym, ekologicznym i dogodnym dla osób z różnego typu uczuleniami. Położenie izolacji natryskowej trwa dosłownie kilka chwil. Przypuszczalnie nie musimy już Was przekonywać, że ocieplenia z pianki PUR są najodporniejsze i najbardziej funkcjonalne. Zajrzyj na stronę www firmy KDK Pro – specjalistów od izolacji natryskowej i poznaj szczegółową ofertę: Ocieplanie poddasza pianką

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.
Ok