Okna to podstawowy element każdego domu, lub mieszkania. Wysokiej jakości stolarka okienna gwarantuje optymalną wentylację mieszkania i redukcję strat ciepła. Nowoczesne okna PCV generują wzrost naszych oszczędności, gdyż mają wpływ na przemyślane zarządzanie energią. Ciepło skupia się we wnętrzu domu, a zimne powietrze zostaje zatrzymane przez warstwy uszczelek i należytą liczbę komór. Okna to również istotny element aranżacji, stąd też dzisiaj producenci przywiązują szczególną uwagę do kolorów ram okiennych i estetyki wykończenia okien. Wybór okien do mieszkania to bardzo ważna decyzja, którą trzeba podjąć już w trakcie budowy. Warto zatem skorzystać z porad doświadczonych fachowców w kwestii technologii okien, lub na własną rękę poszukać informacji o tym na co powinno się patrzeć przy zakupie okien. Sprawdź jak zakupić okna w atrakcyjnej cenie i jaki rodzaj wybrać, by najlepiej odpowiadał Twoim wymaganiom.

Okna na czas

Wciąż zajmujesz się budową domu i czeka na Ciebie jeszcze podjęcie decyzji o konkretnym modelu okien. Najpierw zastanów się z z jakich surowców powinny być wyprodukowane okna i jakie funkcje powinny spełniać. Wybierz także kolorystykę okien, które będzie pasowała zarówno do elewacji, jak i do aranżacji ścian w wnętrzu domu. Zdecyduj w jakie elementy dodatkowe powinny być wyposażone okna. Wypisz sobie swoje uwagi i koncepcje, by być lepiej przygotowanym na złożenie całkowitego zamówienia. Jeżeli nie masz pewności co do konkretnego produktu wybierz się do producenta, który szczegółowo opisze Tobie funkcje okien i przedstawi cały swój asortyment. Okna dobrze jest zamówić w chwili, gdy dom jest już zadaszony. Wybierz termin dostawy tuż przed wstawieniem okien, by nie potrzebnie nie magazynować okien, co może prowokować ewentualnych złodziei, lub prowadzić do zbędnych zniszczeń. Pamiętaj, że produkcja indywidualnych okien zajmuje więcej czasu aniżeli zwykle. Jeśli nie nie wstawiałeś nigdy okien samemu zamów także usługę montażu. Pracownicy firm zajmujących się produkcją stolarki okiennej posiadają wszelkie umiejętności i dysponują szeroką gamą narzędzi, co sprawia, że błyskawicznie i bezbłędnie świadczą wszelkie usługi montażowe. Zaoszczędzisz w ten sposób swój czas i stres. Kupuj okna docenianych firm. Profesjonalny producent okien PCV zapewni Tobie minimalnie 2 letnią gwarancję na zakupiony asortyment i ekspresowy serwis, w razie jakichkolwiek awarii.

na co zwracać uwagę przy wyborze okien

Najistotniejsze informacje o oknach znajdziesz w katalogach napisanych bezpośrednio przez producenta. Lecz na co zwrócić szczególną uwagę podczas wywiadu z działem handlowym, lub podczas przeglądania danych rodzajów okien? Na samym początku niezwykle ważna jest jakość i liczba uszczelek. Uszczelki, tak samo oporowe, jak i przyszybowe nie pozwalają na przenikanie wilgoci i wody z zewnątrz. Zatrzymują one także kurz, zimne powietrze i hałas, co sprawia, że nasze mieszkanie jest wolne od zanieczyszczeń. Najmocniejsze uszczelki wykonane są z EPDM oraz z TPS. Dopilnuj, aby liczba wszystkich uszczelek sięgała od 4 wzwyż. Kolejnym ważnym elementem są szyby. Dobrze jest zwrócić uwagę na to, aby szyby cechowały się jak najniższym współczynnikiem Ug, który wskazuje energooszczędność okna. Okna muszą być wyposażone w 5 komór, które odpowiadają za wysoką izolacyjność termiczną, zarówno w lato jak i zimę. Za najbardziej profesjonalne uważa się komory o grubości ścianek 3 mm. Zastanów się także nad funkcjami okien. Dobrze by było gdyby Twoje okna były zaopatrzone w proste w obsłudze okucia. Kup okna z okuciami, które dają możliwość ich otwarcia na bok, a także do pionu.

Okna pasywne idealnym rozwiązaniem dla każdego

Każdy z nas mniej lub bardziej dba o oszczędności. Co jeśli rodzaj zakupionych przez Ciebie okien redukowałby straty ciepła i pomniejszał koszty ogrzewania? Tak jest to możliwe, przez zastosowanie innowacyjnej technologii okien pasywnych. Okna pasywne, poprzez wysoką izolację termiczną sprzyjają stosowaniu odnawialnych źródeł ciepła w domach, lub mieszkaniach. Współpraca okien pasywnych z urządzeniami takimi jak kolektory słoneczne, czy rekuperatory zapewnia najlepsze efekty, w postaci nawet 90 % odzysku ciepła. Takie efekty możliwe są dzięki zastosowaniu w oknach połączenia specjalnego trój szybowego pakietu i pianki z poliuretanu, która doskonale izoluje zimno. Okna pasywne charakteryzuje jeszcze jedna, bardzo istotna cecha. W konwencjonalnych oknach głębokość ram to ok 68mm, a w oknach pasywnych montuje się ramy o głębokości do aż 120 mm. W takim razie jeśli chcemy rozsądnie gospodarować kosztami ogrzewania domu i kosztami eksploatacji naszego domu, powinniśmy zdecydować się na montaż okien pasywnych. Mimo, że są to produkty z wyższej półki cenowej, gwarantują większe oszczędności.

Okna drewniane, czy okna PCV? Okna pasywne, a może okna tradycyjne? Opcji jest bardzo dużo, a decyzja powinna być rozsądna. Bardzo ważny jest sprawdzony producent i wysoka klasa tworzywa, z którego konkretne okna są wyprodukowane. Nim kupimy konkretny rodzaj okna, warto jest pomyśleć nad alternatywnym rozwiązaniem i zwyczajnie pójść po poradę do fachowców, którzy technologie okienną wiedzą mają w małym palcu. W Internecie możecie przeczytać wiele specjalistycznych artykułów, które pomogą Wam dokonać prawidłowego wyboru. W końcu okna to inwestycja na całe życie, dlatego warto jest racjonalnie ulokować swoje pieniądze.

Dowiedz się więcej o oknach PCV i cechach okien pasywnych. Jako producent okien doradzimy Tobie jak wybrać najlepszy produkt, który zagwarantuje Tobie perfekcyjną izolację hałasu i ciepła. Zapraszamy na naszą stronę www po szczegóły naszej oferty: okna PCV.

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.
Ok