Najlepsze instalacje grzewcze

Wybór systemu grzewczego - Kotły gazowe Toruń - Pompy ciepła Toruń - Piece na ekogroszek Toruń - Urządzenia grzewcze Toruń

Wybór systemu grzewczego - Kotły gazowe Toruń - Pompy ciepła Toruń - Piece na ekogroszek Toruń - Urządzenia grzewcze Toruń

Wydajny system ogrzewania to fundament każdej inwestycji budowlanej. Przy jego doborze możemy kierować względami oszczędności, rozmiarem powierzchni do ogrzania, ergonomii i oczywiście efektywności. Prawidłowo dobrana instalacja CO, połączona z porządną izolacją wnętrza oddziałuje na obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem jak i likwidacją efektów przesadnej wilgotności. W dzisiejszych czasach producenci oferują nam wygodne rozwiązania w zakresie instalacji centralnego ogrzewania. Częściowo zmechanizowane urządzenia, takie jak pompy ciepła, czy kotły na gaz współgrają z wszelkimi zasadami bezpieczeństwa i ochrony środowiska naturalnego. Są to mechanizmy dostępne dla każdego z nas. Jednak są tak różne, że dobór odpowiedniej instalacji nie jest często mocno skomplikowany. Spróbujemy zaprezentować Ci najpopularniejsze systemy grzewcze. Jesteśmy przekonani, że odkryjesz idealne urządzenie dla siebie i swojej rodziny.

Nim jednak przejdziemy do analizy poszczególnych systemów centralnego ogrzewania, pomyślmy nad tym co dobrze jest rozważyć przed wyborem stosownego urządzenia. W istocie możemy wyszczególnić 3 fundamentalne czynniki, które oddziałują na decyzję w kwestii systemu grzewczego. Głównie jest to czynnik grzewczy, czyli ogrzewanie wodą, lub ogrzewanie powietrzem, z czego najpopularniejsze jest u nas ogrzewanie wodne. Drugą kwestią jest dobór źródła ciepła. Zazwyczaj energia cieplna tworzona jest w procesie spalania określonego paliwa, którym jest gaz, drewno, węgiel, olej opałowy, lub też modny ekogroszek. Kolejnym systemem jest odbieranie ciepła z otoczenia, co zapewniają energooszczędne pompy ciepła. Również musimy się zastanowić nad tym, który typ systemu grzewczego okaże się nas najbardziej odpowiedni – ogrzewanie ścienne, podłogowe, czy sufitowe. Teraz jesteś gotowy do podjęcia następnego kroku, czyli zakupu właściwego urządzenia do domowej kotłowni.

Gazowe kotły do centralnego ogrzewania

Piec gazowy wpłynie na obniżenie kosztów ogrzewania w mieszkaniu. Tymczasem należy uświadomić sobie, że do jego pełnowartościowego funkcjonowania konieczne jest podłączenie systemu do struktury gazu ziemnego, lub zbudowanie własnego składu z paliwem. Powiązane jest to z kolejną inwestycją, która naturalnie zwraca się po określonym terminie, niemniej musimy liczyć się z tym, że jesteśmy związani z dostawcą gazu, co dla poszczególnych osób, może być niewygodne.

Jednym z najchętniej pozyskiwanych kotłów gazowych, jest piec produkowanych przez firmę Buderus, który został wyposażony przez firmę w opcję celnego skonfigurowania temperatury i szybkiej przemiany ilości wykorzystywanego paliwa. Kotły gazowe Buderus dysponują, w zależności od rodzaju otwartą albo zamkniętą przegrodę spalania. W pierwszym przykładzie oznacza to, że powietrze przesyłane jest z otoczenia, a w drugim, że przemieszczane jest przez profesjonalne przewody. Niezależnie od zakupu danego typu systemu, każdy kocioł gazowy posiada profesjonalny układ ograniczający do zera możliwość przestawienia ciągu spalin, jak i kompletnego wyziębienia się ocieplanych pomieszczeń.

Oto najważniejsze zalety kotłów gazowych:

  • Znaczny poziom bezpieczeństwa
  • Warianty urozmaicone pod względem ocieplanej przestrzeni (kotły jednofunkcyjne lub dwufunkcyjne)
  • Praktyczna budowa (kotły stojące albo wiszące)

Kotły grzewcze na ekogroszek – łatwe ogrzewanie

Eko groszek zalicza się w minionych latach do najchętniej używanych surowców grzewczych. Jest nie drogi i bardzo wydajny. Piece na ekogroszek najbardziej prawidłowo jednak funkcjonują w domach jednorodzinnych, a to z uwagi na konieczność przechowywania opału. Rzadziej montowane są zatem w budynkach wielorodzinnych, aczkolwiek faktycznie taka możliwość również występuje. Popatrzmy teraz na właściwości tego typu układu ogrzewania. Piece na ekogroszek kwalifikowane są do grupy instalacji stałopalnych, które od dawna oferowane w branży urządzeń centralnego ogrzewania. Wyróżniamy kotły z górnym spalaniem i kotły z dolnym spalaniem. Jedno od drugiego wyróżnia się wyłącznie obsługą, przy czym piece ze spalaniem dolnym mogą być zarządzane mechanicznie. Powietrze dociera do wnętrza kotła poprzez przyłączony wentylator. Wspomniana poprzednio marka Buderus, tworzy kotły na ekogroszek z fachowymi sensorami, które są w stanie zapobiec przed wybuchem ognia.

Co do istotnych zalet warto jest odróżnić trzy:

  • Łatwa dostępność materiału opałowego
  • Niezwykle prosta, wręcz instynktowna obsługa
  • Stosowna regulacja zwiększająca potencjał grzewczy

Ekologia i oszczędność – pompy ciepła

W trosce o naturalne środowisko, jak i finanse Odbiorców, zostały wynalezione, pompy ciepła – urządzenia pozyskujące energię z środowiska. Pompy ciepła nie wyzyskują żadnego paliwa. Czynnikiem grzewczym jest tutaj, w zależności od rodzaju, powietrze, woda, lub też grunt. Tak innowacyjne rozwiązanie umożliwia jeszcze efektywniej zredukować wydatki na ogrzewanie domu. Działanie pompy ciepła można przyrównać do pracy lodówki, z tym że w przeciwnym kierunku. Pobrane z środowiska źródło energii kondensuje się, a powstająca para zostaje zagęszczona, przez co wspomaga obieg wody grzewczej. Łatwy układ, ale jak skuteczny.

Zalety pompy ciepła są następujące:

  • Wykorzystanie łatwo dostępnych źródeł do odzyskania energii
  • Najwyższa skuteczność opałowa spośród dostępnych rozwiązań
  • Kooperacja z dowolnym typem ogrzewania

Wymieniliśmy i zaprezentowaliśmy Wam najciekawsze urządzenia grzewcze. Każda z tych instalacji może być znaleziona w w ofercie dystrybutora urządzeń grzewczych: piece gazowe Toruń

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.
Ok