Eleganckie balustrady, rzeźbione tralki i efektowne poręcze

Eleganckie balustrady, rzeźbione tralki i efektowne poręcze

Nogi drewniane nóżki do mebli akcesoria meblowe nogi drewniane sklep

Nogi drewniane nóżki do mebli akcesoria meblowe nogi drewniane sklep

W miejscach, w których znajdują się schody, muszą obowiązkowo być zainstalowane balustrady o konkretnej wielkości. Jest to ten fragment domu, który ma zagwarantować ochronę wszystkim najemcom – w szczególności najmłodszym oraz seniorom. Obecnie istnieje tyle wzorów barierek, że autentycznie jest w czym wybierać. Możemy wyszczególnić tu choćby balustrady przezroczyste i całe. Pierwsze pomiędzy “palikami” posiadają elementy zapełniające transparentne, przykładowo wyprodukowane ze szkła. Balustrady całkowite instaluje się we wnętrzu budynków publicznych i są stworzone zazwyczaj z bardzo mocnego materiału, przykładowo gipsu. Można je naturalnie postawić w domu dwupoziomowym czy budynku jednorodzinnym, żeby urozmaicić charakter wnętrza pomysłową konstrukcją.

Jak powinna wyglądać balustrada?

Po pierwsze musimy przemyśleć sobie dokładnie: czy schody wraz z barierą będą stroną wyeksponowaną w domu, czy będą pełniły jedynie funkcję pragmatyczną (i mają dopasować się do reszty wystroju)? Dobrze jest pomyśleć, jakie artykuły będą współgrać, jak ma prezentować się cała kompozycja oraz ile maksymalnie pieniędzy możemy poświęcić na jej wzniesienie. Ogólnie rzecz ujmując chodzi o to, by wkomponować wybrane moduły do wyglądu wnętrza m in. kunsztownie dekorowanych nóg drewnianych w antycznych meblach, drewnianych nasad na podłokietniki lub wycinanych poręczy.

Bariera może być przymocowana tylko po jednej części stopni, jeżeli po drugiej znajduje się ściana. Niekiedy może być także samodzielnym elementem w pomieszczeniu – w przypadku kiedy konstrukcje zainstalujemy po obu częściach. Jeżeli jesteśmy w momencie akceptacji projektu budynku, powinniśmy ująć też obniżenia z barierkami. Projektant, który twierdzi, że są bezużyteczne, na pewno nie jest profesjonalistą. Zwłaszcza, jeśli zapewnia, że będziemy mieli dużo swobodnej przestrzeni oraz powyższe ograniczenia krótko mówiąc nie są potrzebne. Korzystniej zainwestować w coś, co może chronić przed upadkiem, a czasami utratą życia.

W jakim momencie zamontować balustradę?

Mamy możliwość to zrealizować w czasie wznoszenia schodów – w partiach, gdzie mają widnieć tralki są instalowane oddzielne pręty (w następnej kolejności są usuwane). Następną drogą jest zrobienie balustrady po wybudowaniu schodków. W opisanym przypadku musimy wywiercić ostrożnie wloty oraz rozlokować konstrukcję. Interesującym pomysłem jest montowanie poręczy po bokach schodków, dzięki czemu przestrzeń do chodzenia mówiąc w skrócie nie zawęża się aż tak mocno. W niektórych domach mamy szansę zobaczyć też odmienne rozwiązanie. Jeżeli umieszczenie bariery jest niemożliwe ze względu na ilość przestrzeni, wówczas zakłada się stojące bariery. To one rozgraniczają przestrzeń otwartą od stopni i zapewniają właścicielom bezpieczeństwo.

Każda balustrada bez względu na rodzaj musi obligatoryjnie udźwignąć dorosłego człowieka, który z impetem na nią wpada. Chodzi o to, ażeby utrzymała jego ciężar oraz absolutnie nie była ubocznym czynnikiem prowadzącym do wypadku. Kolejną kwestią jest zapewnienie bezpieczeństwa małym dzieciom, które w czasie rozrywki będą chciały wpychać głowę pomiędzy pręty. Odstęp tralek nie powinien być wówczas mniejszy niż 12 cm. W innym przypadku możemy przygotować się na likwidowanie szczebli oraz wypełnianie balustrady czymś innym. Prócz tego barierki muszą być odizolowane od ściany na przynajmniej 5 cm, zatem w takim oddaleniu, ażeby można było spokojnie złapać się balustrady. Elementy ze szkła bezwzględnie muszą mieć podwyższone parametry. W przypadku zbicia niewielkie fragmenty nie mogą ranić.

Główne elementy balustrady

Tralki – to inaczej proste drążki które są instalowane w ziemi. Do nich dołącza się pochwyt oraz uzupełnienie. Bardzo duża liczba producentów akcesoriów do sprzętów domowych jest w stanie przygotować tralki tradycyjne, tralki kręcone czy tralki przeróżnie rzeźbione. Powinny dobrze wpasowywać się w otoczenie. Tralki drewniane są uzyskiwane z najlepszej jakości drewna, np. dębowego. Prócz pomieszczeń możemy je umieszczać na balkonach. Najczęściej są najefektowniejszym fragmentem balustrady, jeśli przygotuje je fachowy rzemieślnik.

Poręcze – inaczej mówiąc pochwyty, a więc te fragmenty balustrady, za które po prostu chwytamy wchodząc po schodkach. Przebiegają wzdłuż schodków oraz zapewniają mocne podparcie. Muszą być dopasowane do wzoru balustrady, nie może ślizgać się po nich ręka oraz muszą mieć właściwą szerokość.

Wypełnienie balustrady – zatem część balustrady, jaka mieści się pomiędzy tralkami. Zwykle osadza się tutaj elementy mające powstrzymać upadek. Mogą być skonstruowane z gęsto przymocowanych tralek, zdobionych słupków drewnianych, szkła w metalicznych obramowaniach czy z metalu o dowolnym wzorze.

Drewno pasuje do każdego wnętrza

Spora liczba klientów chętnie nabywa bariery z drewna, ponieważ zdają egzamin w każdym domu niezależnie od wyposażenia. Można wybrać tradycyjne, surowe tralki lub efektownie zdobione. To samo odnosi się do poręczy. Drewno jest budulcem przyjaznym w obróbce, w ogóle nie ziębi dłoni i mamy szansę je zaimpregnować (lub pomalować na ulubiony kolor). Dobrze jest zamontować barierę z takiego samego drewna, z którego są stworzone stopnie (bowiem inaczej nie będzie prezentowało się to elegancko). Trzeba także mieć na uwadze, że drewniane elementy dodają pomieszczeniom patetyczności, dlatego nadają się tylko do przestronnych pomieszczeń.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się o wiele więcej wejdź w odsyłacz – Nogi drewniane sklep

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.
Ok