Z czym wiążesz nowoczesne mieszkanie? Prawdopodobnie z bogatą technologią, szerokimi oknami i szarą stylistyką. Nam modernistyczne pomieszczenie kojarzy się z betonem architektonicznym. Materiał ten wciąż podbija krajowy rynek materiałów budowlanych. Przez wgląd na swoje unikatowe zalety może być używany w mieszkaniach, ogrodach, jak i w wielkich halach przemysłowych. Być może beton sam w sobie nie jest ciekawą ozdobą. Można by potwierdzić nawet, że jest ciężki i zimny. Jednakże, jak pokazują fachowcy, beton może adoptować przeróżne odcienie. Jest zatem niezmiernie plastyczny. Możemy go bardzo łatwo dostosować do różnych styli architektonicznych. Efektownie wygląda w połączeniu z drewnem i metalem. Na dodatek beton dekoracyjny jest produktem wodoszczelnym i mrozoodpornym, co umożliwia na jego zastosowanie na zewnątrz, bez zamartwiania się o kondycję powierzchni.

Obecnie beton architektoniczny jest surowcem na masową skalę wykorzystywanym w budownictwie mieszkalnym, jak i industrialnym. Można z niego wykonać elegancką elewację, wytrzymały na niekorzystne czynniki atmosferyczne taras, jak i wyjątkową podłogę w domu. Alternatyw jest mnóstwo. To jak użyjesz beton dekoracyjny w swoim mieszkaniu, zależy jedynie od Ciebie.

Wnętrza z betonu architektonicznego

Czy jesteś świadomy tego, że beton architektoniczny imituje takie surowce jak drewno, czy skałę? Jeśli nie, może być to dla Ciebie pewnym zaskoczeniem. Nawierzchnia z betonu może wyglądać jak drewniana podłoga, czy kamienna ściana a to dzięki ozdobnym formom do betonu. Wystarczy odcisnąć określony szablon i zabarwić nawierzchnię dowolnym barwnikiem. Tak wykończona podłoga z betonu architektonicznego idealnie komponuje się z wystrojem nowoczesnych domów. Jednak posadzka to tylko jedna z opcji. Beton architektoniczny wspaniale wygląda w łazienkach, na schodach, oraz w sypialni. Wystarczy popatrzeć na niektóre projekty, by zdać sobie sprawę jak świetnie może wyglądać beton dekoracyjny we wnętrzu.

Beton dekoracyjny w halach magazynowych

Do tej pory uważaliśmy, że beton może być jedynie wykorzystywany przy budowie mieszkań, bądź dróg. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że za kilka lat beton będzie jednym z elementów dekoracyjnych. Zanim to się jednak zadziało, powierzchnie z betonu architektonicznego były weryfikowane w halach magazynowych. W takich wnętrzach od artykułów wykończeniowych oczekuje się nadzwyczajnej wytrzymałości. W takich warunkach beton dekoracyjny sprawdza się doskonale. Wytrzymuje nacisk do kilkunastu ton, nie gubiąc swoich właściwości. Jest łatwy w konserwacji i niezwykle stylowy. Beton dekoracyjny nie ściera się jak inne produkty budowlane, co powoduje, że co raz więcej firm uważa go za produkt o najlepszych właściwościach w budownictwie powszechnym.

Beton dekoracyjny na zewnątrz

Beton architektoniczny jest nie tylko używany w domach, czy budynkach przemysłowych. Z uwagi na znaczny współczynnik wodoszczelności i odporności na zamarzanie może być również wykorzystywany na świeżym powietrzu. Co możemy utworzyć z betonu architektonicznego w ogrodzie? Bezsprzecznie wytrzymały i niebanalnie wyglądający podjazd, obrzeże domowego basenu, czy praktyczny taras. Duża ilość instytucji zapewnia także wykończenie fasady betonowej w odmiennych układach i barwach, a także subtelnych ozdób do ogrodu. Widzicie zatem, że alternatyw użycia tego najmocniejszego w branży budowlanej produktu są olbrzymie.

Z czego zrobiony jest beton dekoracyjny?

Co powoduje, że beton architektoniczny jest nadzwyczaj sprężystym materiałem budowlanym? Beton dekoracyjny powstaje z związania mieszanek marmurów i pyłów cementowych o wyjątkowej warstwie szczepnej. Jednakże dopiero zmieszanie proszku betonowego z wodą i domieszkami chemicznymi w odpowiednich proporcjach powoduje, że mamy możliwość go stosować do budowania przeróżnego typu powierzchni. Dodanie pigmentu i odznaczanie eleganckich wzorów podwyższa walory estetyczne tego uniwersalnego produktu budowlanego.

Dzięki unikatowym cechom stworzenie powierzchni z betonu dekoracyjnego trwa kilka chwil, a efekty zachowują się przez kilkanaście lat. Wytrzymałość, antypoślizgowa nawierzchnia i mnóstwo możliwości dekoracji to główne atuty betonu dekoracyjnego. Warto jest również wspomnieć, że w zestawieniu z innymi artykułami budowlanymi beton jest bardzo rentownym wydatkiem. To dobra alternatywa dla kafli, czy gipsu.

Jesteśmy jedną z najprężniej rozwijających się firm, zapewniających stworzenie nawierzchni z betonu architektonicznego na terenie Polski, jak i Niemiec. Nasze przedsiębiorstwo oferuje swoje artykuły i unikatowe pomysły na wykorzystanie betonu architektonicznego w mieszkaniu, w przemyśle, czy w parkach rozrywki. Jeżeli zależy Tobie na błyskawicznej realizacji i wysokiej jakości obsłudze skontaktuj się z naszym działem obsługi Klienta, lub odwiedź naszą stronę www: beton dekoracyjny

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.
Ok